MARKOWY FESTIWAL: DZIEŃ CZWARTY

  • 09.08.2021, 10:23
  • Daniel Źródlewski
MARKOWY FESTIWAL: DZIEŃ CZWARTY Plateau

Pierwszym akordem czwartego dnia Markowego Festwialu będzie muzyczne Spotkanie z zespołem Plateau. Od lat łączą poetyckie teksty z rockowymi i akustycznymi brzmieniami. Mają na koncie 5 płyt. Wydany w 2011 roku album "Projekt Grechuta" okazał się wielkim sukcesem, a Plateau zagrali ponad 300 koncertów promujących tę płytę, zapraszając na swoją trasę koncertową m.in. Martynę Jakubowicz, Renatą Przemyk, Magdę Umer, Marka Jackowskiego, Adama Nowaka (Raz Dwa Trzy). "W związku z Tobą" ukazała się w 2016 roku i przyniosła im kolejny przebój - utwór "Niebezpiecznie piękny świt", który dotarł do pierwszych miejsc kilkudziesięciu list przebojów w całej Polsce. Podczas Markowego Festiwalu wspomną muzycznie Marka Grechutę, Leonarda Cohena oraz Marka Jackowskiego, z którym współpracowali przez 2,5 roku i który zagrał z zespołem PLATEAU ostatni swój koncert w życiu oraz podarował im dwie piosenki. Zapraszamy do Muszli Koncertowej przy Promenadzie o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Drugi akord to także wspomnienie wyjątkowego artysty – niezapomnianego Andrzeja Zauchy. Był jednym z najpopularniejszych polskich muzyków przełomu lat ’80 oraz ’90. Był także aktorem, kabareciarzem, perkusistą, saksofonistą, a z wykształcenia… zecerem. Zginął tragicznie, zastrzelony przez francuskiego reżysera Yves’a Goulais, z którego żoną miał romans. W karierze muzycznej wydał cztery albumy solowe, pełne niezapomnianych przebojów – „Wszystkie stworzenia duże i małe”, „Stare, nowe, najnowsze” oraz „Andrzej Zaucha”. Już po śmierci muzyka, w 1992 roku wydano krążek zatytułowany „Ostatnia płyta”. Podczas Markowego Festiwalu w koncercie zatytułowanym „Byłaś serca biciem”utwory Andrzeja Zauchy zabrzmią w wykonaniu Małgorzaty Ostrowskiej, Kasi Moś, Dodo Jaszczyńskiej, Marka Piekarczyka, Piotra Cugowskiego, Michała Kaczmarka oraz Pawła Wolsztyńskiego. Bilety można nabyć w serwisie www.kupbilecik.pl oraz stacjonarnych punktach sprzedaży MDK Świnoujście.

 


Organizatorem Markowego Festiwalu jest Urząd Miasta Świnoujście oraz Miejski Dom Kultury w Świnoujściu. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Sponsorem głównym jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Partnerami przedsięwzięcia są Hampton by Hilton Hotel Świnoujście, Uzdrowisko Świnoujście S.A., Ośrodek Wypoczynkowo-Sanatoryjny Sobótka w Świnoujściu, Twoje Radio Tylko Przeboje.

Daniel Źródlewski

Zdjęcia (6)

Kasia Moś
Małgorzata Ostrowska
Marek Piekarczyk
Piotr Cugowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe