Nowogardzka strefa sportu i rekreacji z Bosmanem

  • 09.08.2021, 09:58
  • Paulina Jurczyk - Stowarzyszenie Aktywna Rodzina
Nowogardzka strefa sportu i rekreacji z Bosmanem
Na terenie gminnym, na plaży miejskiej w Nowogardzie trwają prace remontowo-budowlane związane z inwestycją „Nowogardzka strefa sportu i rekreacji z Bosmanem" realizowaną przez Stowarzyszenie Aktywna Rodzina. Jest to projekt grantowy dofinansowany przez markę Bosman Szczeciński w ramach programu „Bosman wspiera region". Dzięki Państwa zaangażowaniu i oddanym głosom, Stowarzyszenie Aktywna Rodzina wygrało konkurs i otrzymało dofinansowanie na kwotę 30 000 zł na realizację projektu, z którego będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy gminy Nowogard i okolicy.

Głównym celem projektu jest poprawa estetyki oraz uatrakcyjnienie miejsca ogólnie dostępnego dla społeczności lokalnej - plaży miejskiej w Nowogardzie - terenu Gminnego, poprzez budowę infrastruktury rekreacyjnej i sportowej dla lokalnej społeczności. Realizacja głównego celu odbędzie się poprzez postawienie 1 zestawu do ćwiczeń typu streetworkout model nr 5 oraz 2 zestawów siłowni zewnętrznych model Pongo i Brutus. Jednocześnie z trzech postawionych elementów infrastruktury rekreacyjnej i sportowej będzie mogło skorzystać 31 osób.

Z urządzeń będą mogły korzystać osoby w wieku 18-99 lat z gminy Nowogard liczącej około 19 tysięcy osób w wieku produkcyjnym i poprodukcyjnym. Realizacja projektu wykazuje długotrwałe efekty realizacji inicjatywy, ponieważ ze sprzętu będą mogli korzystać mieszkańcy przez wiele lat - urządzenia streetworkout oraz siłowni zewnętrznych posiadają wszelkie niezbędne atesty potwierdzające spełnianie norm oraz bezpieczeństwa.

Planowana inwestycja przyczyni się do integracji, aktywizacji i poprawy sprawności fizycznej osób dorosłych oraz znacząco uatrakcyjni estetykę dotychczasowego miejsca, które znajduje się w bliskim sąsiedztwie z jeziorem Nowogardzkim oraz ścieżką rowerową. Realizacja projektu przyczyni się do budowania szerokiej świadomości wśród lokalnej społeczności, że marka Bosman angażuje się w projekty wspierające region, a tablica informująca o tym fakcie będzie postawiona w widocznym dla wszystkich mieszkańców miejscu przez długie lata.

 

Inwestycja zostanie oddana do użytkowania podczas pikniku na plaży organizowanego przez Stowarzyszenie Aktywna Rodzina dnia 21.08.2021 r. o godzinie 11:00.

 

https://www.facebook.com/events/366838091467567?ref=newsfeed

 

Paulina Jurczyk - Stowarzyszenie Aktywna Rodzina

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe