MARKOWY FESTIWAL: DZIEŃ PIERWSZY

  • 05.08.2021, 10:21
  • Daniel Źródlewski
MARKOWY FESTIWAL: DZIEŃ PIERWSZY
Niniejszym pierwszą edycję Markowego Festiwalu – Świnoujście 2021 uważamy za otwartą! Przez najbliższe pięć dni czeka na Państwa czar i siła sztuki o możliwie najwyższej próbie wrażliwości, piękna i mądrości. Gdy mówimy „markowy”, myślimy najlepszy, pewny, bezpieczny. Na wyspiarskich scenach pojawią się zatem „markowi” artyści o wielkiej sławie i imponującym dorobku.

Pierwszy wydarzeniem Festiwalu będzie esencjonalna rozmowa Pawła Sztompke z Krzesimirem Dębskim. Ten pierwszy to uznany dziennikarz radiowy, dla którego polska estrada nie ma żadnej tajemnicy. Na Markowym Festiwalu obok prowadzenia Spotkań z artystami zobaczą go Państwo także na scenie Amfiteatru im. Marka Grechuty w roli konferansjera. Ten drugi jest jednym z najwybitniejszych polskich artystów - uznany kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny. Obsypany najważniejszymi nagrodami w muzycznym (i nie tylko) świecie i w światowej skali. Jest autorem muzyki do wielu wielkich filmów, seriali ale też największych przebojów polskiej piosenki. Podczas Markowego Festiwalu w „Koncercie Krakowskim” zabrzmią najpiękniejsze utwory filmowe oraz popularne piosenki. Warsaw Impressione Orchestra zagra pod kierownictwem kompozytora, a towarzyszyć im będą soliści oraz grupa baletowa. Na Spotkanie z Krzesimirem Dębskim zapraszamy o godzinie 18.30 do gościnnych wnętrz Hotelu Hampton by Hilton przy ul. Wojska Polskiego 14. Wstęp wolny.

Wieczór należeć będzie do Michała Szpaka. To jeden z najciekawszych artystów młodego pokolenia w Polsce. Od czasu debiutu w programie "X-Factor", zaledwie dekadę temu, zdążył już na stałe zadomowić się na polskiej scenie muzycznej i zdobyć szereg nagród i wyróżnień, m.in. Grand Prix Festiwalu w Opolu, Superjedynkę, Złoty Samowar. Jego dwa wydane dotychczas albumy, "Byle być sobą" i "Dreamer", pokryły się platyną i złotem. W 2016 roku Michał z piosenką "Color of your life" reprezentował Polskę na Festiwalu Eurowizja w Sztokholmie, gdzie swoją charyzmą i głosem oczarował publiczność zajmując wysokie 8 miejsce. Aktualnie Michał Szpak zakończył pracę nad nowym materiałem muzycznym i wyruszył w trasę koncertową „Freedom”. Każdy jego koncert to przepełnione emocjami i energią multimedialne widowisko na najwyższym poziomie. Zapraszamy do Amfiteatru im. Marka Grechuty o godzinie 20.30. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w serwisie www.kupbilecik.pl lub w kasach stacjonarnych MDK Świnoujście (siedziba MDK, Galeria ART. Oraz punkty przy Muszli Koncertowej i Amfiteatrze).

Organizatorem Markowego Festiwalu jest Urząd Miasta Świnoujście oraz Miejski Dom Kultury w Świnoujściu. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Sponsorem głównym jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Partnerami przedsięwzięcia są Hampton by Hilton Hotel Świnoujście, Uzdrowisko Świnoujście S.A., Ośrodek Wypoczynkowo-Sanatoryjny Sobótka w Świnoujściu, Twoje Radio Tylko Przeboje.

Daniel Źródlewski

Zdjęcia (3)

Krzesimir_Dębski
Michał_Szpak
Paweł_Sztompke

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe