#PoznajmySię trafiło do Gryfina

  • 04.08.2021, 10:17
  • Przemysław Łonyszyn Polska 2050
#PoznajmySię trafiło do Gryfina

We wtorkowe późne popołudnie ogólnopolska akcja #PoznajmySię, organizowana przez Stowarzyszenie Polska 2050, zawitała do Gryfina.

Od 18:00 kilkanaście osób reprezentujących ruch Polska 2050 rozmawiało z mieszkańcami Gryfina na głównym placu przy kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny i na nadodrzańskim bulwarze. Wiele osób było żywo zainteresowanych szczegółami działalności ruchu obywatelskiego założonego przez Szymona Hołownię i chętnie sami podchodzili do ubranych na żółto osób. Ze względu na liczne zainteresowanie, akcja potrwała dłużej niż planowano.

Przez 3 godziny „żółta ekipa” rozdawała jabłka z polskich sadów, bukieciki z polnych kwiatów, cukierki oraz ulotki informacyjne na temat ruchu Polska 2050. W większości sytuacji obiór był bardzo życzliwy, co chwilami zaskoczyło samych członków Stowarzyszenia.

Pierwszy raz w życiu dostałam kwiaty od obcych osób” – zareagowała jedna z mieszkanek, gdy otrzymała taki wyjątkowy bukiecik.

Podczas rozmów na ulicach Gryfina, mieszkańcy opowiadali o swoich spostrzeżeniach na temat otaczającej ich rzeczywistości oraz specyfiki życia w powiecie nadgranicznym, gdzie relacje transgraniczne mocno kształtują codzienność.

Rozmowy z mieszkańcami stanowią podstawę naszej akcji. Szczególnie w takich miastach jak Gryfino, których specyfiki wiele osób z centrum kraju zupełnie nie rozumie” – podsumował dzisiejszą akcję dr Aleksander Cywiński, lider miasta Szczecin w Stowarzyszeniu Polska 2050.

Kolejne spotkanie w ramach akcji #PoznajmySię na Pomorzu Zachodnim odbędzie się w niedzielę w powiecie polickim. Będzie to spacer rowerowy z Polic na plażę w Trzebieży.


 


 

Przemysław Łonyszyn Polska 2050

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe