„Yaga Kowalik w repertuarze Piaf, Gréco, Aznavour…”

  • 04.08.2021, 09:51
  • TOK
„Yaga Kowalik w repertuarze Piaf, Gréco, Aznavour…”
W niedzielne popołudnie 1 sierpnia , na Dziedzińcu Pałacu w Trzebiatowie odbył się koncert piosenki francuskiej pt. „Yaga Kowalik w repertuarze Piaf, Gréco, Aznavour…”. Artystka związana z Krakowską Sceną Piosenki Francuskiej zaśpiewała z towarzyszeniem akordeonisty Kacpra Tracza. Jej recital oparty był na liryzmie, melancholii i nostalgii.

Publiczność miała okazję na żywo posłuchać największych przebojów z repertuaru takich ikon francuskiej estrady jak: Edith Piaf, Juliette Gréco , Dalida, czy Charles Aznavour. Dzięki nietuzinkowej interpretacji piosenek, ich wyjątkowemu klimatowi słuchacze przenieśli się w świat paryskiej, artystycznej bohemy, świat malowniczego wzgórza Montmartru - urokliwych, krętych uliczek artystycznej dzielnicy Paryża.

Po koncercie chętni mogli nabyć płytę artystki i zdobyć osobistą dedykację.

Yaga Kowalik jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 90. XX w. przebywała na stypendium piosenkarskim w Paryżu, co zaowocowało współpracą m.in. z kompozytorem Norbertem Chiche oraz fascynacją twórczością klasyków piosenki francuskiej.

TOK

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe