Zapraszamy na szósty koncert w ramach 10-tej edycji Gryfickiego Lata Muzycznego.

  • 28.07.2021, 15:35
  • Gryficki Dom Kultury
Zapraszamy na szósty koncert w ramach 10-tej edycji Gryfickiego Lata Muzycznego.
Koncert pt. W KRAINIE TANGA w wyk. DUO MILONGA odbędzie się 1 sierpnia 2021 o godz. 17:00 w Ogrodzie Japońskim w Gryficach.

O koncercie:

 

Aneta Salwińska (harfa), Konrad Salwiński (akordeon).

Duo powstało w 2007 roku i w ciągu kilku lat istnienia koncertowało już m.in. w Polsce, Niemczech, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii i Kanadzie.

W 2007 roku zespół zdobył Grand Prix II Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Harfą w Cieszynie, w 2009 roku I nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w

Słowenii, a w 2011 roku był finalistą III Concurso Iberico w Madrycie. Duo jest także laureatem I nagrody w Międzynarodowym Konkursie World Music Competition w Walii w 2014 roku.

Duo Milonga występowało podczas wielu międzynarodowych festiwali, między innymi w Monachium, Edynburgu, Salzburgu, Katowicach czy Łodzi, ale największym wyróżnieniem dla

zespołu było zaproszenie do wykonania recitalu podczas XI Światowego Kongresu Harfowego w Vancouver (Kanada) w lipcu 2011 roku.

Duo Milonga to zaskakujące mnogością barw połączenie delikatnego brzmienia harfy z wyrazistym, a zarazem lirycznym dźwiękiem akordeonu. To niespotykane zestawienie, charakterystyczne bardziej dla muzyki współczesnej, potrafi jednocześnie nadać zupełnie nowy kształt muzyce dawnych mistrzów, dlatego w repertuarze zespołu znajdują się różnorodne kompozycje, od opracowań muzyki dawnej po utwory XXI wieczne, a także własne aranżacje muzyki hiszpańskiej oraz tang argentyńskich. Duo Milonga, za swoją działalność związaną z tangiem, zostało uhonorowane certyfikatem Narodowej Akademii Tanga w Buenos Aires.

 

Gryficki Dom Kultury

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe