Wakacje w Zamku trwają w najlepsze. W sierpniu kolejne atrakcje dla dzieci

  • 30.07.2021, 14:59
  • Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Wakacje w Zamku trwają w najlepsze. W sierpniu kolejne atrakcje dla dzieci Teatr Gwitajcie. Mat. ZKP
Teatralno-interaktywne Legendy Pomorza Zachodniego, kreatywne warsztaty artystyczne i bajkowe spektakle – takie atrakcje czekają w sierpniu na najmłodszych w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

W dwie pierwsze niedziele sierpnia zapraszamy na teatralne, interaktywne Legendy Pomorza Zachodniego. To gratka nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin. Już 1 sierpnia historię „Eryka Pomorskiego - ostatniego wikinga Bałtyku i inne morskie legendy” zaprezentuje autorka książki Małgorzata Duda (przewodniczka po Szczecinie i Pomorzu Zachodnim oraz autorka książek i przewodników). Początek o godz. 12 na Dziedzińcu Menniczym.

 

Tydzień później, czyli 8 sierpnia, w wykonaniu Joanny Matuszak i Przemysława Walicha, aktorów Teatru Współczesnego w Szczecinie, usłyszymy „Bursztynowe baśnie” („Gwiazda ziemna”, „Dlaczego Bałtyk jest słony”) oraz „125 baśni do opowiadania dzieciom”. Bilety na Legendy: 5 zł dziecko, 10 zł opiekun.

 

Oprócz legend, na małych widzów czekają też spektakle w wykonaniu szczecińskiego Teatru Rozmaitości GWITAJCIE. W soboty na Dziedzińcu Menniczym obejrzeć będzie można takie przedstawienia jak: „Czas Czarodziej” (7 sierpnia), „Bajki Pana Brzechwy” (21 sierpnia) oraz „Mądralinka” (28 sierpnia). Przedstawienia będą rozpoczynać się o godz. 11. Bilety: 10 zł dziecko, 20 zł opiekun.

 

W sierpniu na zamkową scenę powróci uwielbiany przez dzieci spektakl „Ślimak”. To mądra i zabawna opowieść dla najmłodszych o tym, że trzeba nauczyć się doceniać to, co mamy, bo nieznane nie zawsze jest lepsze od tego, co bliskie. Przedstawienie powstało na podstawie znakomitego materiału literackiego Marty Guśniowskiej, autorki najczęściej wystawianych sztuk teatralnych dla dzieci w Polsce. „Ślimaka” będzie można zobaczyć 22 sierpnia (niedziela) o godz. 12 na Dziedzińcu Menniczym.

 

W kolejną niedzielę (29 sierpnia) pokażemy „Improbajkę”. Aktorzy grupy Impro z Krypty razem z dziećmi wyruszą do krainy fantazji, gdzie wszystko może się zdarzyć i wspólnie odkryją bajki, które nigdy jeszcze nie zostały opowiedziane i nigdy więcej się nie powtórzą. Start o godz. 12 na Dziedzińcu Menniczym.

 

Bilety na „Ślimaka” i „Improbajkę”: 10 zł dziecko, 20 zł opiekun.

 

Spektakle i legendy to nie wszystko. W sierpniu zapraszamy najmłodszych na kolejną odsłonę warsztatów artystycznych „Podwieczorki ze sztuką”. Uczestnicy zajęć będą tworzyć m.in. magiczne, wiszące stroiki, kolorowe zegary słoneczne czy fantazyjne figury z masy solnej. Spotkania będą odbywać się w Holu Wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca) o godz. 17. Poprowadzi je Aleksandra Gisges-Dalecka - projektantka artystycznej odzieży, reżyser sztuk teatralnych, animatorka kultury, scenografka i scenarzystka.

 

Terminy „Podwieczorków” w sierpniu: 3, 9, 17 i 25. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona (15). Bilety: 20 zł.

 

Wszystkie bilety na wydarzenia można kupić przez stronę bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasie Zamku w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.).

Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (4)

Improbajka. Mat. ZKP
Legendy Pomorza Zachodniego. Mat. ZKP
Podwieczorki ze sztuką. Mat. ZKP
Ślimak. Mat. ZKP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe