23. nielegalny punkt hazardowy zamknęła KAS w tym roku

  • 29.07.2021, 13:44
  • Małgorzata Brzoza - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
23. nielegalny punkt hazardowy zamknęła KAS w tym roku
  • Nielegalny punkt hazardowy w Gryficach to już 23 nielegalny salon wyłączony z rynku w tym roku.
  • KAS zatrzymała automaty do gier i gotówkę.

 

Kolejny, 23 w tym roku, nielegalny punkt hazardowy został zamknięty przez zachodniopomorską Krajową Administrację Skarbową (KAS). W przeszukanym lokalu w Gryficach zatrzymano 6 tradycyjnych automatów do gier, klucze do tych automatów rejestrator monitoringu. Zabezpieczono też 2890  zł.

W działaniach uczestniczyło 7 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

Sankcje za prowadzenie działalności hazardowej

Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu oraz karami wynikającymi z kodeksu karnego-skarbowego – grzywna (od 67 tys. zł do 27,2 mln zł), kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary.

Kary finansowe grożą również uczestnikom nielegalnych gier hazardowych. Za udział w takiej grze może być nałożona grzywna od 11,2 tys. zł do 4,5 mln zł.

Małgorzata Brzoza - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe