Koncerty, kino w plenerze, spektakle dla dzieci. Zapraszamy na zamkowe wydarzenia w tym tygodniu

  • 20.07.2021, 19:42
  • Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Koncerty, kino w plenerze, spektakle dla dzieci. Zapraszamy na zamkowe… Bossa na Boca fot Aleksander Jastrząb
Koncert jednego z najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej - Stanisława Soyki, popołudnie wypełnione gorącymi rytmami samby i bossy novy, a także pokaz niezwykłych animacji i spektakle dla dzieci - to niektóre wydarzenia, które odbędą się w tym tygodniu w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Już w najbliższą sobotę 24 lipca na Dużym Dziedzińcu wystąpi wybitny wokalista, instrumentalista i kompozytor Stanisław Soyka. Artysta posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni, skomponował także muzykę do wierszy wielu polskich poetów i nie tylko. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady.

Podczas koncertu na Zamku muzyk wystąpi z zespołem Soyka Kwintet. Towarzyszyć będą mu: Przemek Greger (gitara akustyczna), Marcin Lamch (gitara basowa), Kuba Soyka (perkusja), Zbyszek Uhuru Brysiak (instrumenty perkusyjne). Usłyszymy utwory z wydanego niedawno albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”, pieśni napisane do wierszy poetów, klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, a także takie szlagiery jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”. Początek koncertu o godz. 20.

Dzień później, czyli w niedzielę 25 lipca, zamkowy dziedziniec wypełni się gorącymi rytmami samby i liryczną bossa novą. To za sprawą szczecińskiej grupy Bossa na Boca, w repertuarze której możemy znaleźć kompozycje takich klasyków muzyki brazylijskiej jak m.in. Tom Jobim, Joao Gilberto, Johnny Alf, Paulo Sergio Valle czy Carlos Lyra. Zespół wystąpi w składzie: Leszek Wiszniewski (conga, śpiew), Aleksander Jastrząb (instrumenty klawiszowe), Robert Jarzębski (gitara), Wojciech Górecki (gitara basowa) i Marcin Osiecki (perkusja). Koncert rozpocznie się o godz. 16.

 

W nadchodzący weekend nie zabraknie też wydarzeń dla dzieci. Najmłodsi będą mogli obejrzeć spektakl „Wieść się niesie, UFO w lesie” w wykonaniu Teatru Rozmaitości Gwitajcie i poznać historię Ufobrudka, przybysza z odległej planety. Przedstawienie w sobotę (24 lipca) o godz. 11 na Dziedzińcu Menniczym. Z kolei w niedzielę (25 lipca) zapraszamy najmłodszych na teatralne, interaktywne Legendy Pomorza Zachodniego. Opowieści związane z dynastią Gryfitów zaprezentują Ewa Sobczak - aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie i Sylwia Witkowska - animatorka kultury. Start o godz. 12.

 

Na kinomaniaków czekają natomiast kolejne odsłony Zamkowych Nocy Filmowych. Już we wtorek 20 lipca odbędzie się pokaz „Animacja i eksperyment”. Widzowie zobaczą produkcje Kasi Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego. To duet filmowców i artystów wizualnych, który tworzy autorskie animacje oparte na mitologii, folklorze i legendach. Ich filmy były prezentowane na ponad 50 międzynarodowych festiwalach filmowych, zdobywały nagrody i wyróżnienia m.in. Fano we Włoszech, Clones w Irlandii, Pilznie w Czechach.

 

Dwa dni później, w czwartek 22 lipca, pokażemy dokument „Po złoto” w reż. Ksawerego Szczepanika. To film o losach Władysława Kozakiewicza - wybitnego polskiego tyczkarza, złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 r.; autora spontanicznego gestu, którym poczęstował stronniczą sowiecką publiczność.

 

Seanse w naszym kinie plenerowym rozpoczynają się o godz. 22.

 

Miłośników historii, architektury i topografii Szczecina zapraszamy na Miejskie Punkty Widzenia. Gościem spotkania będzie znany przewodnik miejski Przemek Głowa, który przybliży nam "Tajemnice z ulic, obrazów i map". Przeprowadzi ćwiczenia z rzeźby miasta fantastycznego na przykładzie starego Szczecina, jego stylów architektonicznych oraz dziwów nauki i sztuki. Wykład odbędzie się we wtorek 20 lipca o godz. 16 w Galerii Wschodniej (wejście J, poziom -1). Na spotkanie obowiązują darmowe wejściówki, do odbioru w kasie Zamku w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p., czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-18:00).

 

Bilety na koncerty, spektakle teatralne i seanse filmowe są do kupienia na stronie bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasie Zamku.

 

Więcej informacji na stronie zamek.szczecin.pl.

 

Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (4)

Animacja Początek Świata
Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski
Po złoto
Soyka Kwintet Fot. Andrzej Wiktor Mały

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe