Fundusz autobusowy - IV nabór na 2021 rok

  • 19.07.2021, 18:57
  • centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Fundusz autobusowy - IV nabór na 2021 rok
6 mln zł, to środki, które samorządy mogą wykorzystać jeszcze w tym roku na uruchomienie przewozów autobusowych. Gminy, powiaty i samorząd województwa do 30 lipca mogą ubiegać się o dopłaty z Funduszu Autobusowego. Wojewoda ogłosił IV nabór wniosków na 2021 rok.

Dopłata do 1 wozokilometra przewozu o charakterze użyteczności publicznej może wynieść nawet 3 zł. Wystarczy, że samorząd pokryje chociaż 10% ceny usługi w zakresie transportu publicznego.

Wnioski o dopłatę mogą składać: gminy, związki międzygminne, powiaty, związki powiatów, związki powiatowo-gminne oraz samorząd województwa.

- Na dofinansowanie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2021 dla województwa zachodniopomorskiego rząd przeznaczył 47,6 mln zł. Do tej pory samorządy wykorzystały niespełna 25 procent tej kwoty – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki. – Chciałbym, aby samorządowcy, których rolą jest dbanie o lokalne społeczności – w tym o osoby, które nie mają własnych środków transportu, wykorzystali szansę na uruchamianie kolejnych połączeń autobusowych i sięgali po rządowe dotacje – podkreśla wojewoda.

O podziale środków decyduje nabór wniosków. Na 2021 r. wojewoda zachodniopomorski przeprowadził już trzy nabory. W pierwszym samorządy uzyskały 7 mln 984 tys. zł, w drugim złożyły wnioski na łączną kwotę o 2,3 mln zł, a w trzecim blisko 1,2 mln zł. Dzięki dotacjom z funduszu gminy i powiaty uruchomiły 144 linie o łącznej długości 5859 km.

centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe