MARKOWY FESTIWAL – ŚWINOUJŚCIE 2021

  • 20.07.2021, 18:40
  • Daniel Źródlewski
MARKOWY FESTIWAL – ŚWINOUJŚCIE 2021

Izabela Trojanowska, Małgorzata Ostrowska, Katarzyna Groniec, Halina Mlynkova, Kasia Moś, Jacek Cygan, Marek Piekarczyk, Jacek Wójcicki, Grzegorz Skawiński, Piotr Cugowski, Sebastian Riedel, Krzesimir Dębski oraz Warsaw Impressione Orchestra… To tylko niektórzy z wykonawców Markowego Festiwalu, który odbędzie się między 4 a 8 sierpnia 2021 roku w nadbałtyckim Świnoujściu. Kolejne gwiazdy festiwalu zostaną zaprezentowane już wkrótce!

 

MARKOWY FESTIWAL – ŚWINOUJŚCIE 2021 to czar i siła sztuki o możliwie najwyższej próbie wrażliwości, piękna i mądrości. Świnoujski archipelag będzie rozbrzmiewać muzyką inspirowaną lub  wykonywaną przez twórców debiutujących tu przed laty na legendarnej akademickiej Famie (czytaj: praktycznie wszyscy nadający rytm współczesnemu artystycznemu światu). To jedna z inspiracji do stworzenia tego przedsięwzięcia, bo kolejną jest zawarta w nazwie gra słowna nawiązująca do najwyższej jakości, a tym samym gwarancji artystycznego poziomu. Na wyspiarskich scenach  Amfiteatru im. Marka Grechuty czy Muszli Koncertowej przy Promenadzie pojawią się artyści o wielkiej sławie i imponującym dorobku.

W „Koncercie Krakowskim” przeboje muzyki filmowej (i nie tylko) wykona Warsaw Impressione Orchestra pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego. „Byłaś serca biciem” to z kolei koncert poświęcony twórczości Andrzeja Zauchy z udziałem m.in. Małgorzaty Ostrowskiej, Kasi Moś, Piotra Cugowskiego oraz Marka Piekarczyka. Bohaterem muzycznego widowiska „Życie jest piosenką” będzie Jacek Cygan, a obok autora największych przebojów polskiej muzyki pojawią się Jacek Wójcicki, Grzegorz Skawiński, Kamila Klimczak, Zofia Nowakowska, Krzysztof Kwiatkowski, a towarzyszyć im będzie Kameleon Quintet Radosława Labahua. W finałowej Markowej Gali wystąpią laureaci konkursów na interpretację piosenki Marka Grechuty organizowanych w Krakowie i Świnoujściu oraz kolejne gwiazdy – Halina Mlynkova, Izabela Trojanowska, Katarzyna Groniec, Sebastian Riedel oraz zespół pod kierownictwem Pawła Piątka z dawnymi muzykami legendarnej ANAWY. Festiwalowe koncerty poprowadzi uznany muzyczny dziennikarz Paweł Sztompke. Powyższe to jedynie wycinek bogatego repertuaru Markowego Festiwalu. Kolejne nazwiska i nazwy podane zostaną już wkrótce! Polecamy także subskrybcję profilu Markowego Festiwalu na portalu Facebook. Informacje o przedsięwzięciu publikowane będą także w serwisie internetowym MDK Świnoujście.

Jedynie kilka pozycji z bogatego programu festiwalu, te odbywajcie się w Amfiteatrze im. Marka Grechuty, będą biletowane (50 zł). Na pozostałe wydarzenia – wstęp wolny!

Planujcie urlop między 4 a 8 sierpnia 2021 roku. Oczywiście w zjawiskowym nadbałtyckim kurorcie na 44 wyspach. Do zobaczenia w Świnoujściu! Markowy Festiwal jest finansowany przez Miasto Świnoujście. Organizatorem jest Miejski Dom Kultury w Świnoujściu.

Daniel Źródlewski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe