Magiczny wieczór z Magdą Umer w Zamku

  • 13.07.2021, 20:29
  • Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Magiczny wieczór z Magdą Umer w Zamku Magda Umer fot.: Woody Ochnio

Magda Umer, wielka dama polskiej piosenki, wystąpi 21 sierpnia na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

Artystka jest niekwestionowaną mistrzynią interpretacji piosenki literackiej, w perfekcyjny sposób potrafi połączyć słowo z muzyką. Ta niezwykła umiejętność sprawiła, że śpiewane przez nią piosenki stały się kultowe i znane są kolejnemu pokoleniu słuchaczy. Dwa lata temu Magda Umer obchodziła 50-lecie pracy artystycznej.

 

Koncerty Magdy Umer są zjawiskowe i niepowtarzalne. Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej (2005) przystało, artystka pięknie opowiada o autorach swoich piosenek i o własnym życiu, tworząc w ten sposób wyjątkowy spektakl.

 

Podczas recitalu w Szczecinie usłyszymy utwory z płyt „Noce i sny”, „Wciąż się na coś czeka”, a także znane i lubiane piosenki z repertuaru wokalistki m.in. „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej” czy „O niebieskim pachnącym groszku”.

Publiczność będzie miała okazję wysłuchać piosenek takich twórców jak Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Magda Czapińska, Andrzej Woyciechowski, Andrzej Trzebiński, Jonasz Kofta, Jerzy Jurandot, Konstanty Ildefons Gałczyński, oraz kompozycji Seweryna Krajewskiego, Krzysztofa Knittla, Wojciecha Trzcińskiego, Jarosława Abramowa, Zygmunta Koniecznego, Władysława Szpilmana, Freda Buscaglione, Bułata Okudżawy, Jerzego Wasowskiego, Adama Sławińskiego czy Jerzego Matuszkiewicza.

 

Artystce towarzyszyć będzie zespół znakomitych muzyków w składzie: Paweł Stankiewicz (gitara,) Bartłomiej Krauz (akordeon), Maciej Szczyciński (kontrabas), Piotr Maślanka (perkusja), pod kierownictwem pianisty i autora wszystkich aranżacji – Wojciecha Borkowskiego.

 

Koncert Magdy Umer odbędzie na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w sobotę, 21 sierpnia. Początek o godz. 20:00.

Bilety na wydarzenie w cenie 80 zł i 70 zł (ulgowy), są do kupienia na bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasie Zamku.

 

Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe