Zamek zaprasza na wydarzenia w lipcu

  • 12.07.2021, 23:25
  • Agnieszka Stańczyk - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Zamek zaprasza na wydarzenia w lipcu Luz Blues
Popołudnie wypełnione dźwiękami romskiego folkloru, rockowo – bluesowe brzmienia ze znaną szczecińską kapelą, spektakl dla najmłodszych i interaktywne czytanie legend Pomorza Zachodniego, to najbliższe propozycje kulturalne Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Dzień Kultury Romskiej to impreza, która od lat odbywa się w gościnnych murach Zamku Książąt Pomorskich. Współorganizowane przez Stowarzyszenie Mniejszości Narodowej Roma w Polsce „Jankesci” i Zamek wydarzenie prezentuje dorobek i kulturę mniejszości romskiej ze Szczecina i podkreśla wielokulturowy charakter miasta. W niedzielę 18 lipca na zamkowym dziedzińcu wystąpi Sara Czureja oraz zespół Somnakuno Drom.

 

Sara Czureja jest utalentowaną cymbalistką, zdobywczynią wielu nagród artystycznych. Została także laureatką pierwszej edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych w kategorii solistów instrumentalistów (2015). Tym razem zaprezentuje się w jako wokalistka. 

Somnakuno Drom czyli "złota droga" to znany szczeciński zespół prezentujący folklor romski, jego taniec, śpiew oraz język społeczności. Kierownikiem artystycznym grupy jest Tytus Łakatosz. Repertuar zespołu to połączenie tradycyjnych znanych utworów romskich z muzyką  o szybszym tempie i dynamiczniejszym brzmieniu. Początek koncertu o godz. 16.

 

Dzień wcześniej, w sobotę 17 lipca zapraszamy na nieco cięższe brzemienia i koncert L.U.Z Blues. Szczecińska kapela specjalizuje się w światowych coverach muzyki rockowej i bluesowej. Wystąpią w składzie: Barbara Włodarczyk (wokal), Ryszard Nazdraczew (gitara, wokal), Tadeusz Sajek (gitara, wokal), Leszek Frik (klawisze, wokal), Maciej Kostański (organy), Jarosław Kania (bas), Sławomir Jankiewicz (perkusja). Początek koncertu o godz. 16.

 

Zamek przygotował także propozycję dla najmłodszych. Teatr Gwitajcie w sobotę 17 lipca o godz. 11 zaprezentuje spektakl „Bezpieczne miasto na wesoło”. Przedstawienie w przystępny sposób przybliży dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po mieście i zasady ruchu drogowego. Z kolei w niedzielę, 18 lipca o godz. 12, Marta Uszko – Tychulska – aktorka Teatru Polskiego i Konrad Pawicki - aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie czytać będą zachodniopomorskie legendy. Usłyszymy Płaczące dzwony Gracjana Bojar-Fijałkowskiego i legendę Czarny Lewiatan autorstwa Tymoteusza Karpowicza. Atrakcje dla dzieci odbywać się będą na Dziedzińcu Menniczym.

 

 

Bilety na zamkowe wydarzenia można nabyć na stronie bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasie w skrzydle wschodnim (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna w godz. 10-18 (wtorek-niedziela).

Agnieszka Stańczyk - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Dni Kultury Romskiej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe