Skazani uczą się zawodu

  • 12.07.2021, 22:03
  • Dyrekcja Okręgowa Służby Więziennej w Szczecinie
Skazani uczą się zawodu
Dziesięciu skazanych z Zakładu Karnego w Stargardzie uczestniczy w kursie zawodowym pn. ” Konserwator terenów zielonych” realizowanym w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości.

Ogrodnik terenów zieleni zajmuje się zakładaniem i pielęgnacją trawników, kwietników, rabat oraz sadzeniem, przesadzaniem i pielęgnacją drzew i krzewów. Przygotowuje teren, sadzi, przycina, nawozi, podlewa i przesadza rośliny, kosi i pielęgnuje trawniki, wykonuje zabiegi z zakresu ochrony roślin. Właśnie takich umiejętności na terenie jednostki penitencjarnej uczą się osadzeni.

 

Skazani w ramach zajęć teoretycznych i praktycznych zostaną zapoznani m.in. z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy przy uprawie terenów zielonych, technologią i maszynoznawstwem przy zagospodarowaniu terenów zielonych. Ponadto osadzeni nauczą się czytania rysunku technicznego, poznają stosowane w ogrodnictwie przepisy prawa i normy.

 

Uzyskane kwalifikacje zawodowe pozwolą na szerszy dostęp skazanych do rynku pracy i tym samym ułatwią ich readaptację społeczną. Kurs finansowany jest ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości cieszy się dużym zainteresowaniem wśród skazanych. Do końca bieżącego roku w Zakładzie Karnym w Stargardzie zorganizowanych zostanie jeszcze kilka kursów w zawodach m.in. " Kierowca wózków widłowych", „Pracownik ogólnobudowlany” – powiedział por. Grzegorz Terlikowski rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Stargardzie. 

 

 

Dzięki prowadzonej w tutejszej jednostce penitencjarnej akcji promocyjnej za pośrednictwem m.in. radiowęzła, tablic ogłoszeń znajdujących się w oddziałach mieszkalnych oraz wychowawców działu penitencjarnego, skazani mają dostęp do szczegółowych informacji w zakresie realizowanych kursów.

Dyrekcja Okręgowa Służby Więziennej w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe