Gryfice: Partnerska współpraca

  • 09.07.2021, 10:46
  • Stanisław Razmus
Gryfice: Partnerska współpraca
Po raz pierwszy od kilku lat gryfickie dzieci wyjeżdżają na letnie kolonie w ramach wymiany z partnerską gminą.

Niedawno, 4 czerwca burmistrzowie Gryfic i Otmuchowa podpisali umowę o partnerstwie między gminami. Gmina Otmuchów leży przy południowej granicy kraju, gmina Gryfice przy nadmorskiej północnej granicy co daje spore możliwości ciekawych form wymiany kulturalnej i turystycznej.

We wtorek 6 lipca grupa 20 dzieci z gminy Gryfice wyjechała do Otmuchowa na kolonijny turnus. Tym samym autobusem wracającym do Gryfic przyjeżdża grupa kolonistów w Otmuchowa dla których gmina Gryfice wykupiła kolonijny pobyt w Rewalu.

Jak zaznaczył burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł – współpraca między gminami to nie wyjazdy przedstawicieli samorządu na okazjonalne ”pogaduszki” – chcemy pokazać, że współpraca między gminami ma polegać na kontaktach mieszkańców które rozpoczynają właśnie kolonie dla dzieciaków. Jeszcze w sierpniu do Otmuchowa wyjedzie grupa z naszych 4 kół Gospodyń Wiejskich na warsztaty kulinarne. My spodziewamy się gości z Otmuchowa i oczywiście z Gryfowa Śląskiego na Dożynkach Gminnych w we wrześniu. Myślę, że jest to dobra wymiana a także okazja do poznania nie tylko ciekawych regionów naszego kraju ale też „zmiana klimatu” co ma też walory zdrowotne.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe