Płoty: Jubileuszowy Memoriał Oldbojów

  • 05.07.2021, 19:24
  • Grzegorz Ratajczyk
Płoty: Jubileuszowy Memoriał Oldbojów
Memoriał Oldbojów ,,Ku Pamięci Tadeusza Kowalczyka i Stefana Medyńskiego" za nami. W sobotę 03 lipca na Stadionie Miejskim w Płotach rozegrany został Jubileuszowy XX Memoriał Oldbojów im. Tadeusza Kowalczyka i VI Memoriał Odbojów im. Stefana Medyńskiego. Skromnym dowodem pamięci o Nich, był wspomniany wyżej memoriał z udziałem zespołów oldbojów: MKS SPARTA GRYFICE, LKS RADOWIA RADOWO MAŁE, LKS POLONIA PŁOTY i IKAR KROSINO.

Wydarzenie na stałe zagościło w kalendarzu sportowym naszej ekipy, ale też miasta Płoty. Dzięki zapałowi kilku osób, pomocy pozostałych oldbojów i Gminy Płoty z roku na rok udaję się zorganizować to przedsięwzięcie. Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Prezesa Polonii, Panią V-ce Burmistrz Płotów Edytę Podgórską, Panią Alicję Kowalczyk i Pana Piotra Medyńskiego przystąpiliśmy do rozgrywek.

Klasyfikacja końcowa:

  1. LKS POLONIA PŁOTY
  2. IKAR KROSINO
  3. LKS RADOWIA RADOWO MAŁE
  4. MKS SPARTA GRYFICE

Najlepszy zawodnik turnieju – Janusz Przybysławski (LKS POLONIA PŁOTY)

Król strzelców – Kamil Jałowiec (IKAR KROSINO)

 

        Na zakończenie dokonano dekoracji i wręczenia pucharów i statuetek. Dekoracji dokonali: małżonka Tadeusza, Pani Alicja Kowalczyk, syn Stefana Piotr Medyński i córka Stefana Ula Medyńska oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Opieki Społecznej i Kultury Fizycznej Agnieszka Antoniak.

 

         Dzisiejszy memoriał był poświęcony zasłużonym działaczom. Śp. Tadeusz Kowalczyk był wieloletnim piłkarzem, trenerem i działaczem, natomiast Śp. Stefan Medyński był założycielem grupy oldboj, wiernym kibicem i członkiem zarządu oraz kierownikiem klubu. Przez wiele lat działali społecznie w naszej małej miejscowości.. Inicjatywa całego turnieju wzięła się z stąd, że to my tworzymy historię Polonii Płoty. Chcemy, aby pamięć o zawodnikach i działaczach, była dalej kontynuowana. Podsumowując całą imprezę, sobota piłkarska na stadionie w Płotach przebiegła w miłej, koleżeńskiej atmosferze i Fair-play. Piękna pogoda,  idealne warunki do gry w piłkę i piłkarska tradycja została podtrzymana.

           Dziękujemy wszystkim sponsorom, zawodnikom oraz osobom zaangażowanym w organizacje memoriału, ale też licznym kibicom, którzy zebrali się na płotowskim Stadionie. Równie serdecznie dziękujemy – przedstawicielom mediów: Stanisławowi Razmusowi i Marcinowi Grędzie. Osobne podziękowania kieruję do Krzysztofa Liszniańskiego i Marka Drozdowskiego – głównych organizatorów naszego spotkania.

Do zobaczenia za Rok.

Grzegorz Ratajczyk

 

Foto: Stanisław Razmus

Grzegorz Ratajczyk

Zdjęcia (39)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe