Korekty deklaracji po blokadzie STIR

  • 05.07.2021, 19:02
  • Małgorzata Brzoza - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Korekty deklaracji po blokadzie STIR STIR
  • Korekty deklaracji VAT-7 złożone po kontroli celno-skarbowej przez podatnika i wpłata podatku.
  • Kontrolowany podmiot uwzględniał w swojej księgowości tzw. „puste faktury”.
  • W 2020 r. zablokowano prawie 1,2 mln zł rachunku kontrolowanego podmiotu.

 
 

Pracownicy zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS)  ustalili, że firma z woj. pomorskiego, działającą w branży outsourcingowej, nieprawidłowo ewidencjonuje obroty. Kontrola celno-skarbowa prowadzona  potwierdziła zaniżanie zobowiązań podatkowych poprzez rozliczanie „pustych faktur”.

Kontrola prowadzona przez Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie przyniosła efekt w postaci wpłaty do budżetu 1.096.785 zł. Kontrolowany podmiot złożył korekty deklaracji VAT-7, w których w całości uwzględnił stwierdzone nieprawidłowości.

W ramach procedury STIR, Szef KAS w 2020 r. dokonał blokady rachunków bankowych podatnika, na których znajdowało się 1.168.051,84 zł. Zablokowane przez Szefa KAS środki pokryły zobowiązania wynikające ze złożonych korekt deklaracji.

***

STIR to narzędzie analityczne Ministerstwa Finansów, które służy do skuteczniejszej walki z przestępczością podatkową i pozwala przeciwdziałać wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych.

 

Małgorzata Brzoza - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe