Gryfice: Dzień sołtysa, podsumowanie gminnych konkursów

  • 02.07.2021, 09:50
  • Redakcja
Gryfice: Dzień sołtysa, podsumowanie gminnych konkursów
W poniedziałek, 29 czerwca w Gryfickim Domu Kultury odbyło się doroczne spotkanie z okazji Dnia Sołtysa. W trakcie spotkania wręczono też odznaczenia Gryfa Zachodniopomorskiego.

Obchody Dnia Sołtysa tradycyjnie odbywają się w marcu, tegoroczne, ze względu na ograniczenia pandemiczne w kraju udało się zorganizować dopiero w czerwcu. Nie zmienia to faktu, że było uroczyście i w ramach „wyrazów uznania za pracę na rzecz lokalnej społeczności, burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, mógł podziękować osobom aktywnym i zaangażowanym w działania sprzyjające rozwojowi swoich miejscowości.

W trakcie spotkania wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Zygmunt Dziewguć burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł wręczyli przyznane przez Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego odznaczenia Gryfa Zachodniopomorskiego.

W uznaniu zasług dla rozwoju Pomorza Zachodniego, Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego:

Złotą  Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego odznaczono:

Różę Szuster – wieloletnią dyrektor Gryfickiego Domu Kultury, oraz Mieczysława Marcinkowskiego – społecznika i członka zarządu Związku Żołnierzy Wojska Polskiego koło nr 24 w Gryficach,

Srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego odznaczono:

Henryka Chmiela – społecznika i inspektora promocji gryfickiego urzędu. Mirosława Wójciaka – społecznika i przewodnika PTKK oraz Romualda Podmokłego – wiceprezesa Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Następnie nastąpiło rozstrzygnięcie V edycji konkursu „Nasza Wieś Najładniejsza” oraz II edycji konkursu „Najpiękniejszy balkon, posesja, zagroda, teren wokół Wspólnoty Mieszkaniowej”.

Wyróżnienia i nagrody sołtysom oraz laureatom konkursów wręczył burmistrz Andrzej Szczygieł wspólnie z Marzeną Domaradzką, zastępcą burmistrza oraz Alicją Bojówką, sekretarzem Gminy Gryfice.

Dyplomem za udział w V edycji konkursu „Nasza Wieś Najładniejsza” wyróżniono miejscowości:

Barkowo, Górzyca, Brodniki, Przybiernówko, Ościęcin oraz Trzygłów.

Dyplomem za zajęcie III miejsca uhonorowano sołectwo Rotnowo-Skowrony.

 

Wyniki II edycji konkursu „Najpiękniejszy balkon, posesja, zagroda, teren wokół Wspólnoty Mieszkaniowej”:

W kategorii „Balkon” dyplomy odebrali:

Za I miejsce – Pani Paulina Rzaniak

Za udział w konkursie – Pani Roksana Matrunionek

W kategorii „Posesja” dyplomy odebrali:

Za I miejsce – Pani Czesława Lecyk

Za udział w Konkursie:

Pani Wiesława Kopeć,

Pani Teresa Falarczyk,

Pani Anna Matyśniak

 

W kategorii „Teren wokół Wspólnoty Mieszkaniowej”:

I miejsce zajęła  Wspólnota Mieszkaniowa Stawno 11A i 11B – inicjatorka udziału w konkursie Pani Julita Bezulska oraz przewodnicząca Wspólnoty Mieszkaniowej Pani Katarzyna Torchała-Bielaszewska.

 

Wszystkim sołtysom i działaczom społecznym zaangażowanym w rozwój gminy i swoich miejscowości składamy serdeczne życzenia pomyślności i dalszych sukcesów w pracy społecznej.

 

Foto: Gmina Gryfice

Redakcja

Zdjęcia (46)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe