Wystawa na Placu…

  • 02.07.2021, 18:16
  • Źródło: Gmina Gryfice
Wystawa na Placu… Foto: Stanisław Razmus
W czwartek 1 lipca Na placu Zwycięstwa w Gryficach stanęła monumentalna wystawa. Ekspozycja rzeźb autorstwa uznanego rzeźbiarza i odlewnika Michała Batkiewicza z Krakowa wywołała duże zainteresowanie mieszkańców i pozostanie w Gryficach przynajmniej do końca roku.

Instalacja "Klowni - Chichot Życia" przyjechała do Nas aż spod czeskiej granicy. Wcześniej   można było ją oglądać w wielu miastach Polski, najdłuższą podróż wystawa odbyła po Wielkopolsce. Gryfice są jak na razie pierwszym miastem zachodniopomorskim na mapie wędrówki tej niecodziennej i spektakularnej instalacji.

Michał Batkiewicz to autor monumentalnych realizacji, m.in. wykonał w skali 1: 3 replikę drewnianego polichromowanego i złoconego ołtarza Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego w Krakowie dla Kościoła św. Jana Kantego w Chicago oraz zaprojektował i zrealizował drewniany kościół wraz z wyposażeniem w Lawton w USA. Wykonał także wiele realizacji pomnikowych i plenerowych rozsianych w różnych miejscach globu.

Brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. W 2013 roku zaprojektował i wykonał rzeźbę "Łódź Wyszaka", która zdobi Bulwary nad Odrą w Szczecinie. To tu zrealizował w 2014 dwie kolejne instalacje: Chronometr ze stali cortenowej oraz Astrolabium z brązu.

Wystawa zabawi w Gryficach do końca roku, z możliwością przedłużenia jej wizyty.

Ekspozycja  "Klowni - Chichot życia" składa się siedmiu rzeźb, najwyższa ma 570 cm.

 

Foto: Stanisław Razmus

Źródło: Gmina Gryfice

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe