Kombatanci odznaczeni Złotymi Odznakami Honorowego Gryfa Zachodniopomorskiego!

  • 01.07.2021, 22:58
  • Gmina Gryfice
Kombatanci odznaczeni Złotymi Odznakami Honorowego Gryfa Zachodniopomorskiego!
We wtorek, 29 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Gryficach odbyło się spotkanie, w trakcie którego uhonorowano zasłużonych kombatantów Złotymi Odznakami Honorowego Gryfa Zachodniopomorskiego.

Odznaczenia przyznawane są jako wyraz uznania za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków dla Ojczyzny, są również podziękowaniem za codzienny trud i poświęcenie. Gryfy Zachodniopomorskie wręczył Zygmunt Dziewguć, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego wspólnie z Andrzejem Szczygłem, burmistrzem Gryfic, Ryszardem Chmielowiczem, starostą Powiatu Gryfickiego oraz Romualdem Podmokłym, wiceprezesem Związku Kombatantów w Gryficach. Złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego otrzymali: Michał Janczewski, Czesław Michałowski, Walenty Ćwirko.

Podczas uroczystości, w której uczestniczyły również rodziny kombatantów, Helena Kudelka - pełnomocnik na Powiat Gryficki Stowarzyszenia Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę przekazała na ręce włodarzy medale pamiątkowe w dowód wdzięczności za pomoc i wsparcie, jakie otrzymuje stowarzyszenie. Medale otrzymali: Andrzej Szczygieł, burmistrz Gryfic, Ryszard Chmielowicz, starosta Powiatu Gryfickiego, Marzena Domaradzka, zastępca burmistrz Gryfic, Agnieszka Mackojć, przewodnicząca Rady Powiatu Gryfickiego, Tomasz Kaszlej, przewodniczący Rady Miejskiej w Gryficach, Milena Kopytiuk, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu Rekreacji i Promocji w Gryficach, Romuald Podmokły, wiceprezes Związku Kombatantów w Gryficach oraz Henryk Chmiel, główny specjalista ds. kultury i sportu gryfickiego urzędu.

Gmina Gryfice

Zdjęcia (39)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe