Wakacje w Zamku - lipcowe atrakcje dla najmłodszych

  • 02.07.2021, 09:47
  • Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Wakacje w Zamku - lipcowe atrakcje dla najmłodszych Improbajka
Przedstawienia plenerowe, warsztaty artystyczne i interaktywne czytanie legend związanych z dynastią Gryfitów - takie atrakcje czekają w lipcu na najmłodszych w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Pierwsze wydarzenie w ramach Wakacji w Zamku już 3 lipca.

W każdą sobotę lipca o godz. 11 na Dziedzińcu Menniczym odbywać będą się spektakle w wykonaniu szczecińskiego Teatru Rozmaitości GWITAJCIE. Jako pierwszy – 3 lipca - zobaczymy wzruszający i zabawny minimusical pt. „Chcecie wierzyć czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie”. Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci do 12 lat.

 

Bilety (10 zł dziecko, 20 zł opiekun) można kupić na bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasie Zamku (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p., czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10–18).

 

W kolejne soboty obejrzeć będzie można: "JULiJAN Dziecom" (10 lipca), "Bezpieczne miasto na wesoło" (17 lipca), "Wieść się niesie, ufo w lesie" (24 lipca) oraz "Morskie gadki małej piratki" (31 lipca).

 

Na małych miłośników improwizacji teatralnej czeka „Improbajka”. W niedzielę 11 lipca aktorzy Impro z Krypty razem z dziećmi wyruszą do krainy fantazji, gdzie wszystko może się zdarzyć. Wspólnie odkryją bajki, które nigdy jeszcze nie zostały opowiedziane i nigdy więcej już się nie powtórzą. Początek o godz. 12 na Dziedzińcu Menniczym. Bilety (10 zł dziecko, 20 zł opiekun) dostępne w kasie Zamku i na stronie bilety.zamek.szczecin.pl.

 

W programie Wakacji w Zamku są również Legendy Pomorza Zachodniego, które czytać będą szczecińscy aktorzy. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w niedzielę 18 lipca o godz. 12 na Dziedziniec Menniczy. „Płaczące dzwony” (Gracjana Bojara-Fijałkowskiego) oraz „Czarnego lewiatana” (Tymoteusza Karpowicza) usłyszymy w wykonaniu Pauliny Majtas (aktorki Teatru Lalek Pleciuga) i Konrada Pawickiego (aktora Teatru Współczesnego). Bilety (5 zł dziecko, 10 zł opiekun) do kupienia na bilety.zamek.szczecin.pl oraz w zamkowej kasie.

 

Z kolei 25 lipca legendy autorstwa Janusza Leszka Jurkiewicza: „Płacząca ściana”, „Burgrabini z Morynia”, „Dziwnowskie wrzosy” oraz „Dąb Sydonii” przeczytają: Ewa Sobczak (aktorka Teatru Współczesnego) i Sylwia Witkowska (animatorka kultury).

 

Spektakle i legendy to nie wszystko. W każdy wtorek lipca zapraszamy najmłodszych na warsztaty artystyczne „Podwieczorki ze sztuką”. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się między innymi, jak zrobić solny lampion oraz jak malować chińskim ryżem. Pierwsze zajęcia już 6 lipca. Spotkania będą odbywać się w Holu Wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca) o godz. 17. Poprowadzi je Aleksandra Gisges-Dalecka - projektantka artystycznej odzieży, reżyser sztuk teatralnych, animatorka kultury, scenografka i scenarzystka.

 

Kolejne terminy „Podwieczorków” w lipcu: 13, 20 i 27. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona (15). Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie Zamku oraz na bilety.zamek.szczecin.pl.

Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podwieczorki ze sztuką

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe