Zamkowe Wydarzenia, czyli co nas czeka na początku lipca na Zamku

  • 30.06.2021, 11:10
  • Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Zamkowe Wydarzenia, czyli co nas czeka na początku lipca na Zamku Chcecie wierzyć czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie
Koncert muzyki dawnej inaugurujący Zamkowe Lato Artystyczne, występy ludowych zespołów pieśni i tańca w ramach największej imprezy folkowej w regionie i teatralne otwarcie cyklu wakacyjnych atrakcji dla dzieci - to pierwsze wydarzenia w lipcu, na które zaprasza Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Świat Friedeborna dźwiękami malowany to niezwykły koncert, jaki już w niedzielę 4 lipca odbędzie się na Dużym Dziedzińcu Zamku. Wystąpią Marzena Wiencis-Mamrot (sopran), Agnieszka Roguska (klawesyn) i Paweł Jakub Wojtasiewicz (kontratenor sopranowy). Widzowie usłyszą utwory kompozytorów włoskich i pomorskich z przełomu XVI/XVII wieku. W programie znajdą się m.in. dzieła twórców szczecińskich Christiana Spahna, Hieronymusa Jennericha i Friedricha Moviusa, a także utwory mistrzów włoskich, jak Giulio Caccini i Claudio Monteverdi. Początek o godz. 16. Bilety można nabyć w kasie Zamku oraz na bilety.zamek.szczecin.pl.

 

Wydarzenie zainauguruje tegoroczne Zamkowe Lato Artystyczne, czyli cykl koncertów, które odbywać się będą w każdą kolejną niedzielę sezonu letniego. Koncert promuje realizowany przez Zamek Książąt Pomorskich projekt INT-188 Klasztor w mieście. Miasto w klasztorze, w ramach którego wydane zostanie polskie tłumaczenie kroniki Paula Friedeborna z 1613 r.

 

Również w niedzielę, 4 lipca na zamkowym dziedzińcu odbędą się występy w ramach Pyrzyckich Spotkań z Folklorem. Ta najpopularniejsza impreza folkowa w regionie obchodzi w tym roku 40-lecie. Po raz kolejny będzie miała swoją odsłonę na szczecińskim Zamku, gdzie wystąpią: Mazurski Zespół Pieśni i Tańca „EŁK” i Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Początek o godz. 12.

 

W sobotę, 3 lipca Zamek rozpoczyna cykl wakacyjnych atrakcji dla najmłodszych. W każdą sobotę lipca o godz. 11 odbywać się będą przedstawienia w wykonaniu szczecińskiego Teatru Rozmaitości GWITAJCIE. Jako pierwszy zobaczymy wzruszający i zabawny minimusical pt. „Chcecie wierzyć czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie”. Bilety na przedstawienie (10 zł dziecko, 20 zł opiekun) można kupić w kasie Zamku oraz na bilety.zamek.szczecin.pl.

 

Przypominamy, że w Zamku Książąt Pomorskich trwają wystawy: prezentująca dawne i nowe obrazy miasta oraz charakterystyczne miejsca i wizerunki mieszkańców „Szczecin Atlas obecności” oraz wystawa fotografii Marty Płachty „Lizbona. Portugalskie serce”.

 

Zapraszamy także na wystawy stałe, w tym do Celi Czarownic. Ekspozycja przybliża losy posądzonej o czary i skazanej na śmierć Sydonii von Borck. Na wystawie oglądać można m.in. repliki szesnasto- i siedemnastowiecznych narzędzi kar i tortur. Teraz pojawiły się nowe eksponaty, wśród nich - tron wstydu.

 

Sylwia Polachowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (5)

Cela Czarownic - tron wstydu
Friedeborn. Fot A. Krupiński
Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca Kyczera
Mazurski Zespół Pieśni i Tańca EŁK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe