Paderewski w Pałacu

  • 28.06.2021, 14:58
  • Redakcja
Paderewski w Pałacu
Stowarzyszenie Nowa Kultura w sobotę 26 czerwca zaprosiło mieszkańców na widowisko kulturalno-historyczne dedykowane wielkiemu artyście i mężowi stanu Ignacemu Janowi Paderewskiemu. Nie zabrakło znakomitych gości i wspaniałych artystów.

Główna część widowiska odbywała się na terenie Pałacu „Ptaszynka” w Rybokartach. W pałacowych pomieszczeniach odbywała się część teatralno-biograficzna. W teatralnej scence z rozmowy żon Ignacego Paderewskiego i prezydenta USA Thomasa Wilsona dowiedzieliśmy się jakie znaczenie dla kształtu odrodzonej Polski miała tajna receptura kosmetycznego kremu. Tomasz Krzysica – tym razem w roli prezentera przedstawił sylwetkę i rolę w kształcie odrodzonej Polski Ignacego Jana Paderewskiego.

W historycznej inscenizacji stacyjka kolejowa w Rybokartach zamieniła się na chwilę w poznański dworzec kolejowy aby przywitać przyjazd Ignacego Paderewskiego w 1918 roku. Naszego męża stanu przywitała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łobza po czyn konną bryczką w asyście urodziwych jeźdźców uczestnicy widowiska powrócili do pałacu na muzyczną ucztę – koncert pamięci Mistrza.

Atrakcje kulinarne zapewniły członkinie Koła Gospodyń z Rybokart a spotkanie dopełnił retro dancing pod gwiazdami.

Redakcja

Zdjęcia (35)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe