Absolutorium dla burmistrza Płotów Radosława Mackiewicza

  • 28.06.2021, 20:29
  • Redakcja
Absolutorium dla burmistrza Płotów Radosława Mackiewicza
W poniedziałek 29 czerwca w Płotach radni obradowali na XXXVII Sesji Rady Miejskiej. W porządku obrad znalazły się dwa ważne punkty – zaprzysiężenie nowego radnego oraz udzielenie absolutorium burmistrzowi Płotów.

Po rozpoczęciu obrad, przyjęciu porządku obrad oraz sprawozdaniu Burmistrza i Przewodniczącej Rady Miejskiej Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej po odczytaniu protokołu z wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej wręczył nowemu radnemu zaświadczenie o wyborze i po złożeniu ślubowania pan Paweł Pawelec oficjalnie przystąpił do pełnienia obowiązków Radnego Rady Miejskiej w Płotach.

Kolejne punkty porządku obrad związane były z procedurą przyjęcia sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Płoty za 2020 rok. Sprawozdania radni przyjęli jednogłośnie i bez uwag w efekcie w kolejnym głosowaniu podjęto – również jednogłośnie uchwałę o udzieleniu burmistrzowi wotum zaufania.

Następnie po zapoznaniu się z opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Przedsiębiorczości, na wniosek Komisji Rewizyjnej Radni jednogłośnie podjęli uchwałę o udzieleniu Burmistrzowi Płotów Radosławowi Mackiewiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.

W dalszej części obrad radni przyjęli pakiet uchwał porządkujących realizację budżetu w 2021 roku oraz nowy regulamin funkcjonowania świetlic wiejskich i domu kultury.

Redakcja

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe