Gryfice: Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

  • 21.06.2021, 20:14
  • Redakcja
Gryfice: Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
W sobotę 19 czerwca w Gryfickim Domu Kultury odbyła się uroczysta wieczornica z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka zorganizowana z inicjatywy prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gryficach Franciszka Gródeckiego.

W uroczystości udział wzięli  przedstawiciele  władz OSP i PSP m.in.  prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie Marek Kowalski, członek Prezydium Zarządu Głównego Stanisław Kopeć, komendant powiatowy PSP w Gryficach bryg. Andrzej Gołdyn władze samorządowe reprezentowali m.in. Starosta Gryficki Ryszard Chmielowicz,   burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, Przewodnicząca Rady Powiatu Gryfickiego Agnieszka Mackojć, a także Komendant  Powiatowy Policji w Gryficach Krzysztof Boguszewicz, Komandor Komandorii Północnej Odznaki św. Floriana Janusz Ławruszko, Wicekomandor Józef Mnich oraz przedstawiciele samorządów gminnych z  Płotów, Trzebiatowa i Gryfic.

W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia i medale Druhom z OSP z  powiatu gryfickiego.

Złotym medalem „Za zasługi Dla Pożarnictwa” uhonorowano sztandary OSP Trzebiatów i OSP Karnice.

 Złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami „Za zasługi Dla Pożarnictwa” odznaczono  18 druhów a 28 druhów wyróżniono medalami „Za Wzorową Służbę”

Po okolicznościowych wystąpieniach i gratulacjach zaprezentowano okolicznościowy film przygotowany przez OSP Płoty ukazujący jak pracę strażaków postrzegają płotowskie przedszkolaki.

W części artystycznej na scenie zaprezentowali się wykonawcy  z Zespołu Tańca Ludowego z LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Gryficach, Zespołu Śpiewu i Tańca „Tarantule” oraz Solistki z ogniska muzycznego przy GDK.

Zapraszam do fotogalerii:

Redakcja

Zdjęcia (54)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe