3 miliony umówionych wizyt – sukces nowej usługi KAS

  • 22.06.2021, 19:11
  • Maciej Koniuszewski - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
3 miliony umówionych wizyt – sukces nowej usługi KAS
  • 3 mln wizyt umówiono do tej pory w całej Polsce za pomocą usługi "Umów wizytę w urzędzie skarbowym".
  • W województwie zachodniopomorskim skorzystało z niej 136 264 podatników.
  • Umawiając wizytę przez internet dbasz o swój komfort i bezpieczeństwo.

                                                                              

Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” została wprowadzona w listopadzie 2020 r. Głównym celem usługi jest poprawienie komfortu załatwiania spraw, a podczas pandemii było nim także zwiększenie bezpieczeństwa klientów i pracowników.

Liczba umówionych wizyt przekroczyła właśnie 3 mln, kiedy to w poniedziałek 21 czerwca w Urzędzie Skarbowym w Nowym Sączu o godzinie 9.30 odbyła się wizyta z takim właśnie numerem. Sprawa, którą załatwiał „jubileuszowy” podatnik dotyczyła podatków majątkowych, a konkretnie opodatkowania umowy kupna-sprzedaży.

W województwie zachodniopomorskim zarezerwowano do tej pory  136 264 wizyt w urzędach skarbowych. Ze statystyk usługi wynika, że średni ogólny czas obsługi podatnika podczas umówionych wizyt wynosi jedynie 13 minut, a najczęstszym powodem rezerwacji jest uzyskanie zaświadczenia lub załatwienie spraw związanych z podatkami majątkowymi.

Przypominamy jednocześnie, że wiele spraw w urzędzie skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu, na podatki.gov.pl lub telefonicznie. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem umówienia wizyty jest rezerwacja za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Wystarczy wskazać konkretny urząd w którym chcemy załatwić sprawę, następnie wybrać dogodny dzień i godzinę. Umożliwia to szybkie i komfortowe załatwienie spraw, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem środków ostrożności.

Nie ma potrzeby umawiania wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru). Jeżeli chcesz wyjaśnić wątpliwości dotyczące składanego dokumentu - umów wizytę na podatki.gov.pl.

Maciej Koniuszewski - Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe