Znamy wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. ZUT na czele za innowacyjność

  • 22.06.2021, 19:07
  • Mateusz Lipka ZUT Szczecin
Znamy wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. ZUT na czele za… Fot. TAMA Studio
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie pierwszym uniwersytetem w kraju pod względem innowacyjności – wynika z najnowszego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. W zestawieniu uczelni technicznych ZUT zajął 9. miejsce, natomiast w ogólnej klasyfikacji szczecińska uczelnia uplasowała się na 31. miejscu. Ranking przygotowany został przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy" po raz 22.

Według najnowszego rankingu Uniwersytet Jagielloński jest najlepszą uczelnią akademicką w Polsce, minimalnie wyprzedzając Uniwersytet Warszawski, na trzecim miejscu znajduje się Politechnika Warszawska, na czwartym Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

 

Wśród uczelni technicznych ZUT znalazł się na 9. pozycji. Za innowacyjność szczecińska uczelnia otrzymała miejsce pierwsze, uzyskując 100 proc. we wskaźniku rankingowym. W zestawieniu kierunków studiów technicznych piąte miejsce otrzymała inżynieria materiałowa - kierunek prowadzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT. W ogólnej klasyfikacji ZUT zajął 31. miejsce.

 

Ranking Uczelni Akademickich uwzględnia 27 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał naukowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości "IREG Approved". Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.

 

Ranking Perspektyw dostępny jest pod adresem: https://2021.ranking.perspektywy.pl/ranking/ranking-uczelni-akademickich/types/uniwersytety.

Mateusz Lipka ZUT Szczecin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe