KAS zatrzymała 8 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się hazardem

  • 16.06.2021, 06:55
  • Maciej Koniuszewski Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
KAS zatrzymała 8 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej…
  • Zorganizowana grupa przestępcza zajmowała się grami hazardowymi oraz praniem pieniędzy pochodzących z tego procederu.
  • Zabezpieczono gotówkę, złoto i samochody.

 

W dniu 7 czerwca 2021r., funkcjonariusze  Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego i funkcjonariusze Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie Delegatury ABW w Gdańsku, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, zatrzymali ośmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się grami hazardowymi oraz praniem pieniędzy pochodzących z tego procederu.

Na terenie województwa zachodniopomorskiego, funkcjonariusze KAS oraz ABW przeprowadzili szereg przeszukań, zarówno w miejscu zamieszkania podejrzanych jak i w miejscach prowadzenia przez nich działalności gospodarczej.

W wyniku przeszukań zabezpieczono 131 650 zł gotówką oraz około 0,5 kg złota Dokonano również zajęcia mienia w postaci 4 samochodów o łącznej wartości 350 000 zł.

Wobec dwójki podejrzanych prokurator zastosował nieizolacyjne środki zapobiegawcze w postaci: poręczenia majątkowego, dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktowania się z określonymi osobami.
W przypadku pozostałych zostały skierowane wnioski o zastosowanie tymczasowych aresztowań na okres 3 miesięcy.

Obecnie w sprawie trwają kolejne intensywne czynności procesowe.

Maciej Koniuszewski Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe