Gmina Gryfice nawiązała współpracę z gminą Otmuchów!

  • 09.06.2021, 22:15
  • Gmina Gryfice
Gmina Gryfice nawiązała współpracę z gminą Otmuchów!
W miniony weekend burmistrzowie gminy Gryfice i Otumchowa podpisali umowę o współpracy partnerskiej, którą poprzedziły przed kilkoma miesiącami uchwały intencyjne, a także pierwsze spotkanie w Gryficach.

Burmistrz Andrzej Szczygieł przewodniczył delegacji, w skład której weszli m.in. Tomasz Kaszlej, przewodniczący Rady Miejskiej oraz radni – szefowie poszczególnych klubów. – Jestem pod ogromnym wrażeniem potencjału gminy Otmuchów zarówno krajobrazowego jak i historycznego z wyjątkowej urody zabytkami jak też gospodarczego i ludzkiego. Jestem przekonany, że współpraca będzie sprzyjać rozwojowi naszych gmin w obszarze turystyki, promocji i kultury, ale także rozwojowi gospodarczemu – przekonuje Andrzej Szczygieł, burmistrz Gryfic.

Umowę podpisano 4 czerwca w rocznicę pierwszych, wolnych wyborów i jak podkreślił Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa ta data wpisze się mocno również w historię gminy. – Podpisaliśmy dziś umowę z następnym partnerem, tym razem partnerem z Polski, z Gryficami, położonymi 24 km od Bałtyku. Rozmowy trwały dość długo, ale wierzę, że przyniosą skutek dla mieszkańców w postaci m.in. wymiany młodzieży, a także doświadczeń pomiędzy naszymi gminami – tłumaczy samorządowiec.

Najbliższe działania obejmą współpracę pomiędzy sołectwami, której owocem będzie udział kół gospodyń wiejskich w projekcie promującym kuchnię regionalną, realizowanym przez gminę Otmuchów w ramach Krajowego Systemu Obszarów Wiejskich. Pokłosiem wspólnych działań będzie nowe wydawnictwo kulinarne, które zbierze przepisy na dania przygotowane przez poszczególne koła. Co ciekawe, w pierwszej wizycie w Otmuchowie udział wzięła gmina partnerska Gryfic – Gryfów Śląski. Burmistrz Otmuchowa ma nadzieję, że Gryfów dołączy również do partnerstwa.

Gmina Gryfice

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe