NIE KUPUJ – ADOPTUJ!!! – wiceburmistrz z prezentami w schronisku dla zwierząt

  • 05.06.2021, 09:19
  • Redakcja
NIE KUPUJ – ADOPTUJ!!! – wiceburmistrz z prezentami w schronisku dla zwierząt
Zastępca burmistrza Nowogardu Jacek Rafiński i kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach zorganizowali konferencję prasową poświęconą współpracy gminy Nowogard i Komunalnego Schroniska dla bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach.

Wizyta wiceburmistrza to okazja do zapoznania się z warunkami w jakich przebywa w 27 czworonogów pochodzących z terenu gminy Nowogard oraz przekazania prezentu w postaci  karmy dla psów pozyskanej od sponsora firmy Zew Natury i pracowników Urzędu Miejskiego.

Zastępca burmistrza Jacek Rafiński, który sam ma psa zaadoptowanego ze schroniska w Sosnowicach podkreślił, że cieszą go warunki w jakich przebywają psiaki. Zachęcał też do odwiedzania schroniska przez osoby które chciałyby pozyskać jakiegoś pieska - wiernego przyjaciela i praktycznie nowego członka rodziny. Warto tu zaznaczyć, że pozyskanie pieska do adopcji wiąże się z koniecznością zapewnienia mu godnych warunków a także – jak mówi kierownik Marcin Bednarczyk – nie odbywa się to automatycznie, trzeba się oswoić z psem sprawdzić wzajemną akceptację a w sytuacji gdyby to miał być kolejny pies w rodzinie również wzajemną akceptację czworonogów. Osoby które z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na adopcję psa do domu mogą przyjechać do schroniska i pomagać jako wolontariusze. Zachęcamy do takiego wolontariatu bo zgromadzone w schronisku psy potrzebują choć trochę dobrego, indywidualnego traktowania, wyjścia na spacer, czy też pogłaskania. 

Chętni do  wyprowadzania psów na spacer mogą to robić codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00 a w soboty niedziele i święta w godz. 10:00 do 16:00. Adopcja możliwa jest 7 dni w tygodniu. Możemy też wspomagać schronisko dostarczając dobrą karmę – najlepiej  ze sklepu zoologicznego i dobrej jakości bo tym przypadku ważniejsza jest jakość karmy a nie ilość.

Schronisko współpracuje z gminą Nowogard na zasadzie porozumienia międzygminnego z 5 czerwca 2017 roku zapewniającego bezdomnym zwierzętom z terenu gminy 20 miejsc. Ale jeśli zachodzi taka potrzeba to znajdzie się miejsce dla kolejnych psów wymagających opieki. Gmina Nowogard partycypuje w bieżących kosztach utrzymania placówki. Łącznie poniesione przez te lata koszty to już prawie milion złotych.

 Psy będące pod opieką schroniska posiadają aktualne szczepienia te obowiązkowe i dodatkowe. Są odrobaczane i odpchlone. Poddane są również zabiegom kastracji i sterylizacji.

Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej schroniska pod adresem http://schronisko-sosnowice.pl/ tam znajdą Państwo aktualne informacje dotyczące przebywających zwierząt i możliwości adopcji.

Spotkanie zakończyło się wyprowadzeniem kilku czworonogów na długi spacer.

 

Pamiętaj NIE KUPUJ – ADOPTUJ!!!

Redakcja

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe