Internauci wybierają Fasadę Roku 2021

  • 04.06.2021, 21:41
  • Buena Vista
Internauci wybierają Fasadę Roku 2021 Fot. Baumit
Ogólnopolski konkurs Fasada Roku 2021 trwa w najlepsze. Choć lista jurorów jest już zamknięta, to każdy z nas może poczuć się jak ekspert od architektury i ocenić kandydatów do tytułu. Jak to możliwe? Zanim do gry wejdzie konkursowe gremium, głos należy do internautów.

1 kwietnia br. wystartował konkurs Fasada Roku, który już po raz piętnasty nagrodzi najlepsze realizacje wykonane w technologii Baumit w 5 kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny oraz budynek historyczny po renowacji.

 

Choć termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji mija dopiero 30 września br., w grze jest już blisko setka obiektów, m.in. z Białegostoku, Gdańska, Gdyni, Krakowa, Łodzi, Poznania, Radomia, Warszawy czy Wrocławia. Wiele wskazuje na to, że podobnie jak w ubiegłych latach najliczniej reprezentowaną grupą w konkursie będą nowe budynki wielorodzinne, choć w pozostałych kategoriach wybór zwycięskiej realizacji również nie będzie zadaniem najłatwiejszym.

 

Zostań jurorem, zagłosuj!

 

W konkursie ważny jest każdy głos. Mają go branżowi eksperci, ale także internauci, którzy co roku tworzą swój niezależny ranking fasad. Tegoroczny plebiscyt wystartował 1 maja i potrwa do 31 października. Aby zagłosować i stać się częścią tego prestiżowego projektu, wystarczy odwiedzić adres www.fasadaroku.baumit.com. Można ocenić dowolną liczbę obiektów, przypisując głosom wagę od 1 do 5. Projekt, który zbierze ich najwięcej w swojej kategorii zostanie uhonorowany „wyróżnieniem internautów”.

 

Link do głosowania znajdziecie tutaj.

 

Obrady jury

 

Po internautach do gry wejdzie profesjonalne jury złożone z doświadczonych architektów i ekspertów branżowych – obrady zaplanowano na listopad br. To na nich będzie spoczywała odpowiedzialność wyłonienia zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Odpowiedzialność tym większa, że stawką jest nie tylko tytuł Fasada Roku 2021 i 10 000 zł, lecz także automatyczna kwalifikacja do rozgrywki międzynarodowej – Baumit Life Challenge.

 

Słowo o projekcie Fasada Roku

 

Konkurs Fasada Roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu branży architektonicznej. U jego podstaw leży zaakcentowanie istotnej roli fasady w kształtowaniu lokalnego krajobrazu i nagrodzenie architektów, inwestorów oraz wykonawców, którzy wdrażając odważne pomysły i sięgając po wysokojakościowe produkty, tworzą atrakcyjną scenerię dla naszego codziennego życia. Ideę wspierają uznane organizacje branżowe, takie jak Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA), a także media branżowe, w tym redakcje takich periodyków jak: „Budujemy Dom”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Otoczenie Domu”, „Projekty domów”, „Renowacje i Zabytki”, „Technologie i Materiały”, „TerazDom”, „Zawód:Architekt” oraz portali internetowych: 4budowlani.pl, archimania.pl, architekturadzisiaj.pl, budnet.pl, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, murator.pl, obud.pl, propertyjournal.pl, sztuka-architektury.pl, terazdom.pl czy w-a.pl.

 

www.fasadaroku.baumit.com

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

 

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

 

Buena Vista

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe