Gryficki Dom Kultury zaprasza na wystawę "35 lat pasji Jurka Dąbrowskiego".

  • 04.06.2021, 12:12
  • Gryficki Dom Kultury
Gryficki Dom Kultury zaprasza na wystawę "35 lat pasji Jurka Dąbrowskiego".
Otwarcie wystawy odbędzie się w Muzeum i Galerii Brama w piątek, 11.06.2021 r. o godz.17:00 Wystawa czynna czerwiec - wrzesień 2021

O autorze:

Jerzy Dąbrowski ur. 01.04.1952r. w Bartoszycach woj.Olsztyńskie. Ojciec był podoficerem zawodowym. W 1976 r. Jerzy został powołany do zasadniczej służby wojskowej. Unitarka w JW Pobierowo, a potem JW 3692 Gryfice. Dwa razy jako Planszecista był uczestnikiem Poligonu w ZSRR. W listopadzie Jerzy został powołany do Służby Zawodowej. Ukończył Podoficerską Szkołę Zawodową im. Rodziny Nalazków w Elblągu. Rozpoczął służbę w Sztabie 26 BR OPK w Gryficach jako Kreślarz. Za służbę w latach 1976-2003 st.chor.szt. Jerzy Dąbrowski był wielokrotnie odznaczany min. Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotym, Srebrny, Brązowym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny oraz Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Był awansowany do stopnia st.chor.sztabowego. Był dziesięciokrotnym uczestnikiem strzelań Bojowych w Aszułuku w ZSRR.

Jest aktywnym członkiem ZŻWP Koła Nr 24 Gryfice, gdzie jest Sekretarzem. Za pracę i zaangażowanie jest wyróżniany i odznaczany. W 2018 r. został odznaczony Krzyżem Gryfa Pomorskiego za propagowanie Gryfic, wojska i ziem zachodniopomorskich.

Od 35 lat jest kolekcjonerem Odznak Lotniczych, medali i naszywek. Zebrał duży zbiór pamiątek z Misji Stabilizacyjnych Wojska Polskiego i sojuszniczych Armii. Ma zbiory monet polskich i zagranicznych, a także znaczków pocztowych. Razem z żoną zwiedzają Europę i Polskę skąd przywożą magnesy i monety okolicznościowe. Stworzył w Galerii Brama gabloty pamiątek po wojsku z Gryfic od 1945 do ostatniej Jednostki w naszym mieście. Jest to Historia 4-pokoleniowej Rodziny Wojskowej, Rodziny Dąbrowskich od 1952 r. do dnia dzisiejszego!

 

Gryficki Dom Kultury

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe