Otwarcie Komisariatu Policji w Mielnie

  • 02.06.2021, 11:31
  • centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Otwarcie Komisariatu Policji w Mielnie
– Będziemy inwestować w komisariaty, które już istnieją, tak jak w ten w Mielnie. To nowoczesny budynek, który poprawi codzienną pracę funkcjonariuszy, pracowników Policji i zwiększy bezpieczeństwo na Pomorzu Środkowym – powiedział wiceminister Paweł Szefernaker we wtorek (1 czerwca br.) podczas otwarcia Komisariatu Policji w Mielnie. W wydarzeniu wziął również udział Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

Wiceminister Paweł Szefernaker podkreślił, że komisariat w Mielnie to kolejna inwestycja w policyjną infrastrukturę. Przypomniał, że niedawno została oddana do użytku nowoczesna Komenda Powiatowa Policji w Sławnie, a wcześniej także komendy Policji w Białogardzie, Wałczu i Świdwinie.

Wiceszef MSWiA zwrócił uwagę, że bezpieczeństwo jest dla rządu priorytetem.

W latach 2016-2020 w ramach Programu Modernizacji służb mundurowych zrealizowaliśmy w całej Polsce inwestycje za ponad 9 mld zł. Kolejny taki program na następne lata w tej chwili powstaje – poinformował.

Sekretarz stanu w resorcie spraw wewnętrznych i administracji podziękował również samorządowcom za zaangażowanie w inwestycje.

Dziękuję także samorządowcom za współpracę przy inwestycjach, które powstają, ponieważ mając różne zadania, wspólnie działamy na rzecz bezpieczeństwa i razem dbamy o to bezpieczeństwo – zaznaczył.

Nowa siedziba Policji w Mielnie

Nowy Komisariat Policji w Mielnie spełnia wszystkie standardy, właściwe dla tego typu obiektów. Pomieszczenia komisariatu zlokalizowane są na parterze budynków oraz częściowo na piętrze budynku.

Na parterze znajdują się m.in.: dyżurka z zapleczem, sala odpraw, pomieszczenia biurowe, pomieszczenia socjalne. Natomiast na piętrze zostały zlokalizowane m.in. pokoje biurowe, szatnia damska i szatnia męska z zapleczem sanitarnym.

Na chwilę obecną koszt przebudowy i modernizacji budynku komisariatu wyniósł 5,4 mln zł (w tym wyposażenie łączności informatyki oraz wyposażenie kwaterunkowe 477 tys. zł). Środki na inwestycję pochodziły z budżetu Policji. Zaplanowane są do wydatkowania m. in środki samorządowe w wysokości 985 tys. zł.

Od 1 czerwca br. w Komisariacie Policji w Mielnie pracuje 15 funkcjonariuszy i 2 pracowników Policji.

Źródło: MSWiA

centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe