W Cerkwicy powstaje łąka kwietna

  • 29.05.2021, 22:37
  • Przemysław Łonyszyn Polska 2050
W Cerkwicy powstaje łąka kwietna
Już wkrótce łąka kwietna będzie zdobić drogę wojewódzką nr 110 w Cerkwicy prowadzącą nad morze. Wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 z powiatu gryfickiego w środę i czwartek, pomimo kapryśnej chwilami pogody, przygotowali, ogrodzili teren oraz wysiali nasiona, które przyciągną pszczoły, motyle, a także innych małych mieszkańców łąk.

"Łąka kwietna w Cerkwicy zapoczątkowała cykl działań proekologicznych, które zostaną wdrożone w najbliższym czasie na naszym terenie. Jest to możliwe dzięki funduszom, jakie zostały nam przyznane z projektu Minigranty" – powiedziała Katarzyna Gran-Krajewska, liderka powiatu gryfickiego w Stowarzyszeniu Polska 2050.

To już druga taka łąka w województwie zachodniopomorskim powstająca z inicjatywy wolontariuszy i członków ruchu Polska 2050. Pierwsza pojawiła się całkiem niedawno w Koszalinie.

Kwietne łąki to doskonały pomysł na uatrakcyjnienie zaniedbanych miejsc w sposób przyjazny  środowisku naturalnemu. Zamiast betonu czy pol-bruku można stworzyć kolorowe miejsca sprzyjające tworzeniu się nowych ekosystemów i zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ważne, aby teraz, po wysianiu kwiatów, mieszkańcy zadbali o tę łąkę, aby roślinność mogła spokojnie rosnąć.

Przemysław Łonyszyn Polska 2050

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe