TRWA KONKURS „ POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" - MOŻE I TY CHCESZ ZGŁOSIĆ SWOJEGO KANDYDATA?

  • 26.05.2021, 21:37 (aktualizacja 31.05.2021, 10:12)
  • Źródło: Policja Zachodniopomorska
TRWA KONKURS „ POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ" - MOŻE I TY CHCESZ ZGŁOSIĆ…
To już kolejny rok, kiedy mieszczańscy poszczególnych województw mogą oddać swój głos w konkursie „Policjant, który mi pomógł”. Od ponad 15 lat nagradzane i popularyzowane w środowisku policyjnym są postawy laureatów, którzy nie tylko wzorowo wykonują swoje codzienne obowiązki, ale przede wszystkie osobiście angażują się w pomoc osobom krzywdzonym. Sama nominacja policjanta jest już szczególnym wyróżnieniem. Zgłoszenie do konkursu, świadczy o dostrzeżeniu przez społeczność lokalną ich profesjonalizmu i ogromnej empatii wobec drugiego człowieka. To forma podziękowania funkcjonariuszom za pomoc i troskę okazaną im w trudnych dla nich momentach.

Garnizon zachodniopomorski może poszczycić się dwoma laureatami tego konkursu.

Edyta Klepczyńska została laureatką II edycji konkursu, która odbyła się w 2009 roku. Wówczas w stopniu mł. asp. , 9 lat służby, koordynator programu ' Niebieska Karta" w Komendzie Powiatowej Policji w Gryficach oraz oficer prasowy tamtejszej jednostki Policji.

Do konkursu zgłosiła ją jedna z jej podopiecznych. Policjantka pomogła maltretowanej przez męża kobiecie i jej dzieciom rozpocząć nowe życie, z daleka od domowego oprawcy.

Zgłaszająca, tak uzasadniła swój wybór :

„… tam spotkałam panią Edytę Klepczyńską, która natychmiast podjęła kroki zmierzające do ocalenia mojej rodziny. Spowodowała interwencję Policji, dzięki czemu dzieci wróciły do mnie. Pani Edyta cały czas była przy mnie, następnie uruchomiła wszystkie środki, aby załatwić mi mieszkanie. Nawet radio i gazety angażowała, sama, indywidualnie. Dziś już mam mieszkanie, pani Edyta nadal jest w kontakcie ze mną. Pomaga mi materialnie i rzeczowo. Jest moim aniołem stróżem. Dzięki niej zaczynam odzyskiwać spokój i równowagę. Czujemy się bezpieczni. Jest dla mnie wzorem policjanta, bezinteresownego, otwartego na ludzi, dającego wiarę w lepsze jutro. Dziękuje Bogu, że ją spotkałam. Dlatego mimo łez uśmiecham się wreszcie i pisze o tym dobrym człowieku”.

Damian Ciećwierz to laureat VI edycji konkursu, który się odbył w 2013r. Wówczas w stopniu st. sierż., 5 lat służby,  dzielnicowy w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku.

Do konkursu zgłosiła go jedna z mieszkanek, tak uzasadniła swój wybór:

„(...) Po każdym takim zajściu do domu pukali dzielnicowi. Zmieniali się dosyć często. Pan Damian Ciećwierz był kolejny. Kiedy szczerze z nim porozmawiałam, dałam się namówić na terapię dla współuzależnionych. (...) Podjęłam bardzo ważne decyzje, złożyłam wniosek o alimenty. Po roku zrozumiałam, że mój mąż nie chce się zmienić, a ja nie chcę tak dalej żyć, złożyłam pozew o rozwód. (...) Dziś mogę powiedzieć, że ja i moja córka możemy spokojnie mieszkać, były mąż wyjechał za granicę, nie odzywa się, z pomocą Policji udało się go wymeldować z mieszkania. Nawet teraz, kiedy spotykam Pana Ciećwierza na ulicy, to zawsze się zatrzyma, przywita i zapyta, czy wszystko w porządku. Bardzo mu za to dziękuję i życzę Policji wyłącznie takich Panów Damianów”. „(...) Pomaga nie tylko rodzinom dotkniętym przemocą domową. Pomaga również osobom angażującym się w przeciwdziałanie przemocy, bo współpraca z takim dzielnicowym dodaje sił w chwilach zwątpienia, wypalenia, przywraca wiarę w sens i skuteczność działań na rzecz drugiego człowieka. (...) Jest bardzo empatyczny, wrażliwy na krzywdę, wzbudza zaufanie i daje poczucie bezpieczeństwa osobom dotkniętym przemocą. (...) Duża wiedza pana Damiana na temat zjawiska przemocy, kultura osobista, empatia i sumienność w działaniu powodują, że ocena jego pracy jest ponadprzeciętna. (...) Dbając o bezpieczeństwo rodzin doznających przemocy, monitoruje środowiska częściej niż ustalono na grupie roboczej, tym samym dając klientom duże poczucie bezpieczeństwa (...)”.

 

Zgodnie z Regulaminem Konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz formularzem zgłoszeniowym: Ogólnopolski konkurs "Policjant, który mi pomógł" ►

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 czerwca 2021 r. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: [email protected].

Laureatów konkursu wybiera Komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

Podczas wyłaniania Laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania Kandydatów!

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / (Biuro Prewencji KGP)

 

Link do źródła:

www.zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/40628,Trwa-konkurs-Policjant-ktory-mi-pomoglquot-moze-i-Ty-chcesz-zglosic-swojego-kand.html

 

 

Źródło: Policja Zachodniopomorska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe