Zamek dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka

  • 26.05.2021, 21:10
  • Agnieszka Stańczyk - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Zamek dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka ARFIK
Występ szczecińskiej grupy Arfik oraz doskonałe spektakle dla młodych i nieco starszych widzów, to plenerowe propozycje Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie z okazji Dnia Dziecka, który na Zamku świętowany będzie już 29 i 30 maja.

Już w sobotę, 29 maja, uwielbiany przez dzieci spektakl „Ślimak”. Przedstawienie zostało stworzone na podstawie materiału literackiego Marty Guśniowskiej, autorki najczęściej wystawianych sztuk teatralnych dla dzieci w Polsce. To mądra i zabawna opowieść o tym, że trzeba nauczyć się doceniać to, co mamy, bo nieznane nie zawsze jest lepsze od tego, co bliskie. W spektaklu w reżyserii Laury Słabińskiej występują znani szczecińscy aktorzy Paulina Majtas, Rafał Hajdukiewicz i Paweł Niczewski.

Początek o godz. 12:00 (Dziedziniec Menniczy).

 

W niedzielę, 30 maja, zapraszamy na spektakl „Pchła Szachrajka” w wykonaniu Teatru Rozmaitości Gwitajcie. To fascynujące spotkanie z bohaterką ponadczasowej wierszowanej historii Jana Brzechwy. Przedstawienie z pewnością dostarczy najmłodszym widzom niecodziennych wrażeń, a ich rodzicom pozwoli na chwilę wrócić do czasów beztroskiego dzieciństwa.

Początek wydarzenia o godz. 12:00 (Dziedziniec Menniczy).

 

Także w niedzielę, o godz. 16:00, na Dużym Dziedzińcu wystąpi doskonale znana szczecińska Grupa Artystyczna Arfik. Zespół zaprezentuje słowno-muzyczny spektakl „Świat jest za duży”. Podczas wydarzenia usłyszymy m.in. utwory z ostatnich płyt Arfika.

 

Wydarzenia na Zamku są płatne. Bilety na spektakle „Ślimak” i „Pchła Szachrajka” (10 zł – dziecko, 20 zł – opiekun) i występ grupy Arfik (10 zł) można nabyć na stronie http://bilety.zamek.szczecin.pl/

oraz w kasie Zamku w skrzydle wschodnim (wejście A z dużego dziedzińca, I p., tel. 91 434 83 65).

 

Informujemy, że wystawa „Szczecin. Atlas obecności.”, która dostępna jest w zamkowych galeriach, 30 maja czynna będzie tylko do godz. 16:00.

 

Agnieszka Stańczyk - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Pchła Szachrajka
Ślimak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe