Zakończono budowę ściany urnowej na cmentarzu komunalnym w Nowogardzie

  • 14.05.2021, 23:56
  • Redakcja
Zakończono budowę ściany urnowej na cmentarzu komunalnym w Nowogardzie
W czwartek 13 maja na cmentarzu komunalnym w Nowogardzie burmistrz Robert Czapla w obecności przedstawiciela wykonawcy, radnych i pracowników urzędu dokonał oficjalnego odbioru nowej ściany urnowej.

Kremacja zwłok zmarłych staje się w Nowogardzie coraz bardziej popularna. Nie wdając się w szczegóły, jest to wygodna forma dla bliskich zmarłego a także znajduje poparcie władz miasta gdyż tradycyjne pochówki zajmują znacznie więcej miejsca na terenie cmentarza który jest coraz bliższy zapełnienia i wkrótce zajdzie potrzeba utworzenia nowej nekropolii. 

Oddany właśnie do użytku obiekt to już drugi na nowogardzkim cmentarzu i jak widać bardzo potrzebny, bo jeszcze przed oficjalnym otwarciem, ale oczywiście po wszystkich odbiorach technicznych, odbyły się tu pierwsze pochówki.

Projekt zakłada budowę ściany w trzech etapach, Każdy etap obejmuje wykonanie ściany urnowej wyposażanego w 120 nisz urnowych po 60 z każdej ze stron każda. Łączna długość wszystkich części to 44,2 m szerokość 2,2 m wysokość 2,5m. Czas realizacji projektu zgodnie z umową wynosił 5 miesięcy od dnia zawarcia umowy. W dniu 16.11.2020 r. został ogłoszony przetarg nieograniczony na budowę ściany urnowej – I etap, do którego przystąpiły dwie firmy: :e najkorzystniejszą ofertę złożył Pan Marek Niedzwiedzki z którym Burmistrz w dniu 31.12.2020 r. zawarł z nim umowę na budowę kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Nowogardzie.  

Koszt inwestycji to 299 tys. zł + 15 tys. zł. projekt.

 

Redakcja

Zdjęcia (5)

Tu wkrótce powstanie kolejna ściana urnowa...
Pierwsze pochówki...
Pierwsze kolumbarium zostało już w pełni wykorzystane.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe