Marcin Simiński - „Moja tajna misja”

  • 19.05.2021, 22:45
  • Bernard BURDA
Marcin Simiński - „Moja tajna misja” Marcin Simiński
Marcin Simiński mieszkaniec Pomorza Zachodniego. Na co dzień łączy dwa światy – jest dziennikarzem z zamiłowaniem oraz pasjonatem muzyki. Jako miłośnik rock’a lat 70’ i 80’ ma wiele inspiracji. Należą do nich zespoły: Deep Purple, Queen, Pink Floyd, poza tym nie sposób nie wspomnieć o niesamowitym Czesławie Niemenie, który od lat go inspiruje. Jest jednak otwarty na inne gatunki muzyczne.

Po zwycięstwie w odcinku Szansy na Sukces. Opole 2021, poświęconemu twórczości Romualda Lipko (wykonując utwór pt. „Aleja gwiazd”), dotarł do finału programu muzycznego, emitowanego na żywo w TVP 2.

W trakcie finału wykonał wspólnie z Felicjanem Andrzejczakiem, Izabelą Trojanowską i Urszulą utwór „Jolka, Jolka pamiętasz”. Widzowie docenili to wykonanie i zdecydowali o przejściu do kolejnego ostatniego etapu wokalnych zmagań- ścisłej finałowej trójki. Na tym etapie wykonał utwór zespołu IRA pt. „Nadzieja”. Choć nie udało się wygrać całego finału, jego występ w programie spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i zmotywował do dalszej pracy. Po programie rozpoczął pracę nad swoim debiutanckim singlem. Słowa do utworu napisał Marek Dutkiewicz, legendarny tekściarz, autor słów do kilkudziesięciu przebojów, w tym choćby tych, które towarzyszyły Marcinowi Simińskiemu w Szansie na Sukces („Jolka, Jolka pamiętasz…”, „Aleja Gwiazd”) oraz nawiązał współpracę z Jarosławem Chilkiewiczem (gitarzysta braci Cugowskich, wcześniej pracował m.in. z: Urszulą, Kasią Kowalską, Eweliną Flintą). I tak powstała ballada pt. „Moja Tajna Misja”.

O czym jest utwór „Moja tajna misja”:

Marcin Simiński (wykonanie): "Każdy z nas przeżył kiedyś rozstanie lub był jego świadkiem. Uczestniczył w sytuacji, w której międzyludzkie relacje rozpadały się na kawałki niczym stłuczone lustro. „Moja tajna misja” jest odpowiedzą na panującą „modę” na rozstania. Zbyt często rezygnujemy. Zbyt często zamiast otworzyć się na drugą osobę, poszukujemy tych negatywnych bodźców. Wierzymy, że kłótnie rozpalą namiętność. Podczas gdy one jeszcze bardziej nas od siebie oddalają. Nigdy nie jest za późno, by się obudzić i podjąć walkę zarówno o prawdziwą miłość, jak również o każdą ważną dla nas relacje z drugim człowiekiem."

Marek Dutkiewicz (słowa): „Moja tajna misja" to opis szczególnej sytuacji w życiu mężczyzny, kiedy po ostrej scysji dochodzi do rozstania z bliską osobą. Po niewczasie przychodzi refleksja o bezsensie rozłąki. I oto pojawia się jedyny cel – zawalczyć o odzyskanie miłości, o inną przyszłość. Kibicujmy tej walce!”

Jarosław Chilkiewicz (muzyka): „Komponując utwór chciałem dać przestrzeń dla estetyki wokalnej reprezentowanej przez Marcina Simińskiego, charakteryzującego się silnym głosem z wyraźnie rockową, zachrypniętą barwą głosu. Chodziło więc o przemycenie inspiracji muzycznych wokalisty, mających swoje źródła w muzyce rockowej i hardrockowej, przy jednoczesnym zachowaniu lekkości linii melodycznej.”

 

 

Adresy oficjalnych stron i kanałów muzycznych Artysty

FB

https://www.facebook.com/siminskimarcinofficial

 

link do singla

https://www.youtube.com/watch?v=4cSCKXQGNOw

 

link do kanału YT

https://www.youtube.com/channel/UCYamJwBVb6q3QGxZKVm1pOw

link do Instagrama

https://www.instagram.com/thibault.raudin/?hl=pl

Bernard BURDA

Zdjęcia (2)

Marcin Simiński - „Moja tajna misja”

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe