"Zdrowe powietrze w Nowogardzie" – kolejne umowy

  • 26.04.2021, 11:40
  • Redakcja
"Zdrowe powietrze w Nowogardzie" – kolejne umowy
W piątek 23 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie odbyło się podpisanie kolejnych umów na dopłaty do wymiany przestarzałych i nie ekologicznych źródeł ogrzewania na przyjazne dla środowiska w ramach programu "Zdrowe powietrze w Nowogardzie".

Program na dofinansowanie wymiany przestarzałych źródeł ciepła działa już od 2019 roku. Do tej pory podpisano już około 140 umów na kwotę 300 tys. złotych.

Dzisiaj umowy z burmistrzem podpisało kolejnych 27 rodzin, mieszkających w Nowogardzie i okolicach, co oznacza, że już mogą rozpoczynać inwestycję.
Z dotacji mogą skorzystać osoby które zamierzają wymienić piec na gazowy, olejowy, elektryczny, na biomasę czy paliwo stałe co najmniej 5 klasy, lub korzystać z innych proekologicznych technologii – mówi Robert Czapla zachęcając kolejnych rozmówców do zachęcania sąsiadów, znajomych i bliskich do przystępowania do programu.

Oznacza to, że program "Zdrowe powietrze w Nowogardzie" będzie kontynuowany w kolejnych latach a przynajmniej do czasu kiedy będą chętni do wymiany swoich źródeł ogrzewania do ekologicznych standardów – pieniądze na to są, zapewnia burmistrz Robert Czapla.

Redakcja

Zdjęcia (40)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe