Nadleśnictwo Gryfice organizatorem ogólnopolskiej imprezy rekreacyjnej

  • 10.05.2021, 00:05
  • Redakcja
Nadleśnictwo Gryfice organizatorem ogólnopolskiej imprezy rekreacyjnej
Nordic Walking w naszym regionie szturmem zdobywa popularność, a dzięki życzliwej działalności Nadleśnictwa Gryfice miłośnicy Nordic Malking zyskują kolejne trasy na których mogą uprawiać swoją dyscyplinę.

O nowe pomysły mające poprawić atrakcyjność tej tak już popularnej dyscypliny zapytaliśmy u źródeł czyli Wojciecha Pietrzaka Nadleśniczego gryfickiego nadleśnictwa.

- W środę 28 kwietnia na Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Bażyna” w Pogorzeliczy odbyliśmy spotkanie z udziałem Marcina Szulca  Prezesa Nordic Walking Polska, a od niedawna również światowego Nordic Walking, Mileny Kopytiuk z Centrum Promocji Starostwa Powiatowego w Gryficach, Anny Tworowskiej z powiatowego stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów, ze strony lasów państwowych towarzyszyła mi pani kierownik OSW „Bażyna”.

W tak zacnym gronie rozmawialiśmy jak zaproponować i zorganizować dużą imprezę Nordic Walking dla seniorów która znalazłaby się w ogólnopolskim kalendarzu imprez która odbywała by się na trasach przygotowanych przez Nadleśnictwo w okolicy OSW „Bażyna”.

Dlaczego właśnie dla seniorów?

Po pierwsze bo jeszcze takiej ogólnopolskiej imprezy nie ma, a po drugie to właśnie seniorzy w Polsce są największą grupą osób uprawiających tę dyscyplinę zarówno rekreacyjnie jak i wyczynowo. W wyniku pandemii wielu ludzi „zasiedziało” się w domach i chcielibyśmy społeczność seniorów nie tylko z naszego powiatu ale z całej Polski  zaktywizować powrotu na rekreacyjne trasy.

Ogólnopolskie Zawody Nordic Walking w Pogorzelicy przewidujemy na pierwszą połowę października br.

Żeby pocieszyć wszystkich miłośników sportu i rekreacji na świeżym powietrzu w planach mamy organizację kolejnych imprez na naszych trasach.

Pan Prezes Marcin Szulc zapoznał się z trasą proponowanych zawodów i zapewnił nas, że na pewno udzieli wsparcia w ich organizacji.

Korzystając z okazji, że pan Prezes odwiedził nasz powiat zaprosiliśmy go do zapoznania się z naszą rekreacyjną trasą w Gryficach na Zdrojach w pobliżu siedziby Nadleśnictwa prezentując przy okazji nowy fragment o który niedawno ją przedłużyliśmy. Spotkała się z bardzo pozytywną oceną, a dodatkowo pan Prezes podkreślił malownicze poprowadzenie trasy wzdłuż rzeki Regi.

Z gryfickiej leśnej ścieżki rekreacyjnej korzystają bardzo liczne grupy mieszkańców uprawiających różne formy rekreacji, rowerową, biegową i oczywiście Nordic Walking. To nasunęło pomysł zorganizowania nowych zawodów.

Byłby to Trójbój Rekreacyjny. Impreza polegałaby na tym, że w czasie kolejnych trzech weekendów na5 kilometrowej trasie odbywałyby się kolejno trzy konkurencje: jazda na rowerze, bieganie i Nordic Walking.

Klasyfikacja byłaby prowadzona oddzielnie dla każdej konkurencji a dla tych którzy „punktowaliby” we wszystkich trzech również klasyfikacja łączna.

Lasy Państwowe i Nadleśnictwo Gryfice przykładają nie tylko dużą wagę do racjonalnej gospodarki leśnej dbając nie tylko o odtworzenie obszarów lasu które zostały wycięte dla celów gospodarczych zalesiając sukcesywnie więcej terenu niż ten spożytkowany. To też nie tylko odtwarzanie lasu przez posadzenie nowych drzew ale też dbałość o ich bioróżnorodność przyrodniczą i gatunkową.

To także stwarzanie warunków dla bezpiecznego i efektywnego korzystania z lasu przez naszych  mieszkańców.

Foto: Nadleśnictwo Gryfice

Redakcja

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe