Znamy finalistów konkursu Samorząd PRO FAMILIA 2021

 • 08.05.2021, 23:02
 • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
Znamy finalistów konkursu Samorząd PRO FAMILIA 2021
Wiele działań samorządów, których celem jest poprawa dobrostanu polskich rodzin, już dziś może być inspiracją dla innych – podkreśla minister Marlena Maląg ogłaszając nominowanych do tytułu Samorząd PRO FAMILIA 2021. Które z gmin ostatecznie zwyciężą? Tego dowiemy się już 13 maja br. podczas konferencji V4+ COALITION PRO FAMILIA. Tytuł zostanie przyznany w 5 kategoriach: Gmina wiejska, Gmina miejsko-wiejska, Gmina miejska do 20 tys. mieszkańców, Gmina miejska od 20 tys. do 100 tys. mieszkańców, Gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców. Minister rodziny przyzna także 3 specjalne wyróżnienia.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony samorządów. Zgłosiło się 236 gmin, które  podzieliły się swoimi osiągnięciami, dobrymi praktykami i planami na przyszłość. Wśród zgłoszeń, które wpłynęły do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej nie zabrakło nieszablonowych rozwiązań realizowanych w ramach lokalnej polityki prorodzinnej.

Nagrodzimy te samorządy, które zrozumiały, jak istotne jest inwestowanie w rodziny, naszą wspólną przyszłość i którym już udało się stworzyć odpowiednie warunki do życia dla rodzin – mówi minister rodziny i polityki społecznej.  Jak dodaje temu właśnie służy konkurs Samorząd PRO FAMILIA 2021, który ruszył w styczniu br. Do kogo był skierowany? - do samorządów
z całej Polski.

Kiedy rodzinom żyje się lepiej?

Spośród nadesłanych zgłoszeń do drugiego etapu konkursu zostało zakwalifikowanych po 10 samorządów z najwyższą liczbą punktów w każdej z pięciu kategorii (pod względem wielkości gminy). W ankiecie samorządy udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. nakładów budżetowych na politykę rodzinną, korzystania z rządowych programów skierowanych do rodzin, czy przyznawanych we własnym zakresie uprawnień i stypendiów.  W kolejnym etapie analizowane były również osiągnięcia w realizacji długofalowej strategii działań w ramach polityki prorodzinnej. Na podstawie sumy punktów z pierwszego i drugiego etapu Kapituła Konkursu zarekomendowała po 3 samorządy w każdej kategorii.

FINALIŚCI

GMINA WIEJSKA:

 • Spytkowice (małopolskie)
 • Miejsce Piastowe (podkarpackie)
 • Markowa (podkarpackie)

GMINA WIEJSKO-MIEJSKA:

 • Trzebnica (dolnośląskie)
 • Pleszew (wielkopolskie)
 • Opole Lubelskie (lubelskie)

GMINA MIEJSKA do 20 tys.:

 • Czeladź (śląskie)
 • Piława Górna (dolnośląskie)
 • Bieruń (śląskie)

GMINA  MIEJSKA od 20 do 100tys.:

 • Grodzisk Mazowiecki (mazowieckie)
 • Żory (śląskie)
 • Otwock (mazowieckie)

GMINA MIEJSKA powyżej 100tys.:

 • Gdynia
 • Szczecin
 • Katowice

Już dziś gratulujemy finalistom i życzymy powodzenia w drodze po Laur zwycięzcy!

Koalicja PRO FAMILIA w przededniu Międzynarodowego Dnia Rodziny

W trzecim, a zarazem ostatnim etapie Minister Rodziny i Polityki Społecznej - w porozumieniu z Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Polityki Demograficznej - wybierze po 1 samorządzie w każdej kategorii, które otrzymają tytuł Samorząd PRO FAMILIA 2021. Zwycięzców poznamy w przededniu Międzynarodowego Dnia Rodziny, tj. 13 maja, w trakcie wydarzenia V4+ COALITION PRO FAMILIA, czyli spotkania Ministrów Grupy Wyszehradzkiej oraz innych państw europejskich zajmujących się sprawami rodzin. W trakcie wydarzenia będą oni dyskutować m.in. o najskuteczniejszych narzędziach w walce z wyzwaniami demograficznymi.

Wydarzenie będzie transmitowane przez Telewizję Polską oraz przez media społecznościowe Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. W języku polskim na kanałach – Facebook i Twitter, a w języku angielsku na kanale YouTube.


FB ---> https://www.facebook.com/mripsRP
TT ---> https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL
YT ---> https://www.youtube.com/user/MRiPS/

 

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe