Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza na wydarzenia online

  • 06.05.2021, 22:58
  • Agnieszka Stańczyk - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza na wydarzenia online Zamkowe Gawędy Historyczne
„Pomorze Zachodnie "wchodzi do gry" - miejsce krainy w polskiej historiografii pierwszej połowy XX wieku” to temat kolejnego wykładu online z cyklu Zamkowe Gawędy Historyczne.

Podczas najbliższej Zamkowej Gawędy Historycznej, prowadzący dr Tomasz Ślepowroński, przybliży fakty dotyczące Pomorza Zachodniego w polskiej historiografii. Zawsze było ono skromniejsze, wobec statusu, jakim cieszyły się inne historyczne krainy dzisiejszych ziem zachodnich i północnych. Dopiero w okresie II wojny światowej rozpoczęto szersze badania nad przeszłością i teraźniejszością Pomorza Zachodniego. Premiera materiału zaplanowana jest na wtorek, 11 maja, na godzinę 17:00. Wydarzenie bezpłatne. Gawędę znajdziemy na https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/spotkania-i-wyklady/pomorze-zachodnie-wchodzi-do-gry-miejsce-krainy-w-polskiej-historiografii-pierwszej-polowy-xx-w/ oraz na kanale YouTube https://www.youtube.com/user/zkpszczecin. Ilustracje pochodzą z archiwum dr Ślepowrońskiego.

 

Przypominamy, że w oczekiwaniu na otwarcie kin stacjonarnych (29 maja 2021 r.), Kino Zamek zaprasza na darmowy seans online. „Widokówka” w reżyserii Małgorzaty Gwiazdy-Elmerych będzie dostępna od piątku 7 maja, od godz. 18.00, na zamkowym kanale YouTube https://www.youtube.com/user/zkpszczecin. „Widokówka” to film o dzieciach, których rodziny doświadczyły tragedii na Wołyniu w czasie II wojny światowej. Ponad setka sierot trafiła do sierocińca w Pieskowej Skale, gdzie mieszkały do końca wojny, a potem rozesłano je do domów dziecka. Po seansie zapraszamy na rozmowę z autorką https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/kino/widokowka-online-w-kinie-zamek-i-rozmowa-z-rezyserka.

Agnieszka Stańczyk - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe