Adoptowane drzewa posadzone w Stargardzie

  • 03.05.2021, 19:48
  • Przemysław Łonyszyn Polska 2050
Adoptowane drzewa posadzone w Stargardzie
Tegoroczna majówka kojarzyć będzie się zapewne z deszczem. Opadów niestety nie zabrakło także w Stargardzie, gdy w niedzielne przedpołudnie, 2 maja, członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 przeprowadzili drugi etap nasadzeń drzew przy ul. Armii Krajowej w Stargardzie.

Pogoda spłatała organizatorom psikusa. Deszcz sprawił, że do akcji w ramach kontraktu obywatelskiego, zainaugurowanej dwa tygodnie temu, w niedzielę przystąpiło tylko kilka osób. Mimo to udało się posadzić zaplanowane 11 drzewek. Dzięki temu ulica wzbogaciła się już o 13 klonów zakupionych przez członków stowarzyszenia i mieszkańców miasta.

Podczas nasadzeń członkom ruchu Polska 2050 towarzyszyły, w imieniu Prezydenta Miasta, panie: Katarzyna Rybaczuk (Dyrektor ZUK w Stargardzie) i Arleta Majewska (Dyrektor Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Stargardzie).

„Chcielibyśmy serdecznie podziękować obu paniom za wsparcie merytoryczne i wiele cennych uwag, które bardzo nam pomogły w prawidłowym zaplanowaniu i wykonaniu nasadzeń” – powiedział Mieczysław Skawiński, jeden z sygnatariuszy kontraktu obywatelskiego z ramienia Polska 2050.

Większość drzew posadzony w niedzielę było „adoptowanych”, czyli ufundowanych przez mieszkańców lub sympatyków Stargardu. Jedno z drzew dostało nawet swoje imię – #KlonGrzegorz. To sygnał, aby nazwać także pozostałe klony.

„Dzisiejsza akcja, to nie koniec naszej pracy na ul. Armii Krajowej. Zostało jeszcze ok. 10 miejsc, które czekają na zadrzewienie, więc zapraszamy stargardzian do naszej akcji. My przez najbliższe 3 lata, zgodnie z kontraktem, będziemy otaczać opieką drzewa – zarówno te posadzone dziś, jak i te, które jeszcze tutaj zasadzimy” – zachęcał Robert Ilnicki, jeden z liderów powiatu stargardzkiego w Stowarzyszeniu Polska 2050.

Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję i ufundować kolejne drzewa, prosimy o kontakt przez mail  [email protected] lub bezpośrednio z osobami odpowiedzialnymi za realizację kontraktu obywatelskiego.

Przemysław Łonyszyn Polska 2050

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe