Radziwiłowicz czyta Zagajewskiego w Szczecińskim Salonie Poezji

  • 24.04.2021, 23:09
  • Agnieszka Stańczyk Zamek Książąt Pomorskich
Radziwiłowicz czyta Zagajewskiego w Szczecińskim Salonie Poezji
Podczas najbliższego Szczecińskiego Salonu Poezji w wersji online wiersze Adama Zagajewskiego czytać będzie jeden z najwybitniejszych polskich aktorów Jerzy Radziwiłowicz. Premiera materiału już w najbliższy wtorek 27 kwietnia w internetowej przestrzeni Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Adam Zagajewski - poeta, eseista i prozaik zmarł 21 marca. Należał do wielokrotnie wyróżnianych i najbardziej cenionych polskich pisarzy na świecie.

- Wiersze i eseje Adama Zagajewskiego znane są daleko poza granicami kraju - mówi twórca i gospodarz Szczecińskiego Salonu Poezji Michał Kawecki. - Twórczość tego poety należy do skarbca polskiej i światowej kultury. Niewielu autorów potrafiło zachować jasność i przejrzystość widzenia okaleczonego świata, nieść w sobie niewygasłe źródło buntu, a jednocześnie dostrzegać piękno i radość chwili, która dociera „do wnętrza trwożliwych traw, żyje w łodygach i genach i w źrenicach naszych oczu”.- podsumowuje Michał Kawecki, który dokonał wyboru wierszy do programu poświęconego poecie.

 

Poezje Adama Zagajewskiego czytać będzie znany polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Jerzy Radziwiłowicz. Sławę przyniosły mu role w legendarnych już filmach Andrzeja Wajdy „Człowiek z żelaza” i „Człowiek z marmuru”. Jest laureatem licznych nagród za swoje kreacje dramatyczne. Najważniejsze role teatralne stworzył w spektaklach reżyserowanych przez Konrada Swinarskiego, Jerzego Jarockiego, Jerzego Grzegorzewskiego i Andrzeja Wajdę.

Szczeciński Salon Poezji z Jerzym Radziwiłowiczem będzie miał swoją wirtualną premierę we wtorek 27 kwietnia o godzinie 17:00. Materiał w formie słuchowiska z elementami wizualizacji dostępny będzie na stronie Zamku Książąt pomorskich w Szczecinie zamek.szczecin.pl oraz na kanale YouTube instytucji https://www.youtube.com/user/zkpszczecin do 11 maja.

 

Agnieszka Stańczyk Zamek Książąt Pomorskich

Zdjęcia (1)

Jerzy Radziwiłłowicz fot. Andrzej Georgiew

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe