EUROPEJSKIE ORGANIZACJE SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO ŁĄCZĄ SIŁY DLA GŁOSU ZWIERZĄT W UE

  • 20.04.2021, 23:21
  • Aleksandra Sidoruk
EUROPEJSKIE ORGANIZACJE SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO ŁĄCZĄ SIŁY DLA GŁOSU…

Green REV Institute połączył siły z innymi partnerami pozarządowymi z Europy w ramach kampanii #EUforAnimals www.euforanimals.eu/pl. Razem chcemy sprawić, żeby instytucje UE poświęciły więcej uwagi prawom zwierząt, odpowiadając w ten sposób na cele art. 13 Traktatu i aspiracje obywateli i obywatelek europejskich. Obecnie Komisarka ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności, Stella Kyriakides, jest odpowiedzialna za dobrostan zwierząt, ale ta kompetencja nie jest uwzględniona w jej nazwie stanowiska. To, co wydaje się być drobnym problemem, w rzeczywistości świadczy o ograniczonym zaangażowaniu instytucji europejskich, a nawet właściwej Dyrekcji Generalnej, w odniesieniu do tematu, który zasługuje na znacznie większą uwagę.

 

Chcemy zmiany nazwy stanowiska Komisarza/rki na "Komisarz/rka UE ds. zdrowia, bezpieczeństwa żywności i dobrostanu zwierząt". Zmiana ta podkreśliłaby znaczenie tej kompetencji i zwiększyłaby odpowiedzialność w tak ważnej sprawie. Uruchomiliśmy również wspólną petycję, skierowaną do różnych instytucji europejskich, aby umożliwić obywatelom i obywatelkom przyłączenie się do naszego apelu. Każdy i każda może złożyć swój podpis na stronie internetowej https://www.euforanimals.eu/pl. Do wprowadzenia tej zmiany nie są wymagane żadne poprawki do Traktatu Europejskiego, więc wszystko zależy od woli politycznej, a ta zależy od mobilizacji obywatelek i obywateli Unii Europejskiej. #ANIMALcommissionerNOW #EUforAnimals

 

Dobrostan to za mało. Czas na prawa zwierząt. Robimy pierwszy krok bo Komisja Europejska nie może odwracać oczu i udawać, że nie widzi cierpienia zwierząt w UE. Podpiszcie nasz apel, pomóżcie nam aby w Komisji Europejskiej był w końcu ktoś odpowiedzialny za interesy i za prawa zwierząt.

 

W Polsce ambasadorami kampanii są Kazik, Franek i Leon, które żyją na Śląsku razem ze swoją opiekunką Iwoną Kalinowską, koordynatorką kampanii #EUforAnimals z ramienia Green REV Institute. Kampanię wspiera już profesor Marcin Urbaniak etyk, kognitywista, Magdalena Szczudło ekspertka ds. innowacji społecznych, Magdalena Gałkiewicz aktywistka, współtwórczyni Łódzkich Dziewuchy Dziewuchom oraz Posłanka do PE dr. Sylwia Spurek. W kilka dni aż 2 000 osób z Polski podpisało petycję!

 

Zarząd Green REV Institute

Aleksandra Sidoruk

Zdjęcia (2)

Aleksandra Sidoruk
Iwona Kalinowska i Leoś

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe