Koprodukcja ZFF Pomerania Film w konkursie 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

  • 20.04.2021, 22:59
  • Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Koprodukcja ZFF Pomerania Film w konkursie 61. Krakowskiego Festiwalu…

Kolejny sukces filmu, którego koproducentem jest Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Animacja Izabeli Plucińskiej zatytułowana „98 kg” znalazła się w Konkursie Polskim 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

 

Pięciominutowa animowana „98 kg” (znana też jako „Siłaczka”) jest historią kobiety od lat tkwiącej w toksycznej relacji. Na ekranie widzimy bohaterkę, która w zaciszu domowym, zmaga się z przemocą, starając się pozostać silną. Do czasu. Poprzez ciało kobiety obserwujemy jej emocje, widzimy jak w ciszy przeżywa swój ból. Tytuł „98 kg” to waga podnoszonej sztangi ale też ciężar ciała męża bohaterki.

Dla Izabeli Plucińskiej, która znana była do tej pory z produkcji animowanych filmów zrealizowanych przy pomocy plasteliny, nakręcony klasycznymi metodami „98 kg” jest nowym doświadczeniem. Film wyprodukowały Fundacja Las Sztuki i ClayTraces przy wsparciu finansowym Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film.

Przed dwoma laty Izabela Plucińska filmem „Portret Suzanne” wygrała w Krakowie konkurs filmów krótkometrażowych. Od najbliższego piątku, 23 kwietnia animacja ta będzie do obejrzenia w internetowej przestrzeni Kina Zamek i Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Z kolei w środę, 21 kwietnia zapraszamy na wywiad z Izabelą Plucińską.

 

Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez na świecie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Jego trzon stanowią trzy równorzędne konkursy: dokumentalny, krótkometrażowy oraz polski. W tym roku do udziału w konkursach zgłoszono 2500 produkcji. Festiwal posiada akredytację FIAPF oraz znajduje się na ekskluzywnej liście wydarzeń kwalifikujących do Oscara w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

61. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 30 maja - 6 czerwca 2021 w krakowskich kinach i w Internecie. Szczegóły na www.krakowfilmfestival.pl

 

----------------------------

 

Foto:  kadry z animacji „98 kg” oraz kadr z nagrania wywiadu z Izabelą Plucińską, który przeprowadził Krzysztof Spór

Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe