Łosie potrzebowały pomocy przy przejściu przez drogę S6

  • 20.04.2021, 22:00
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Łosie potrzebowały pomocy przy przejściu przez drogę S6 Nadleśnictwo Resko łosie

Na terenie leśnictwa Płoty (Nadleśnictwo Resko) zauważono dwa łosie – klępę z łoszakiem, które usilnie chciały przejść przez drogę szybkiego ruchu S6. Rzadko widywanym w naszych okolicach zwierzętom postanowili pomóc strażnicy leśni z Nadleśnictwa Resko (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) nakierowując je na przejście dla dzikiej zwierzyny, jednak bezskutecznie. Do akcji włączyli się także policjanci i pracownicy zarządu drogi, zabezpieczając teren i uniemożliwiając łosiom wtargnięcie na drogę.

- Ostatecznie na miejsce przybył Pan Marcin Grzegorzek z "Dzikiej Zagrody" w Jabłonowie koło Mirosławca, przedstawiciel Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego. Postanowiono o tymczasowym uśpieniu zwierząt. Łosiom zostały założone obroże telemetryczne z nadajnikami GPS służące do śledzenia tras ich migracji. Obezwładnione zwierzęta bezpiecznie przetransportowano na drugą stronę drogi ekspresowej i uwolniono na łące - mówi Ewa Simonowicz-Woźniewicz z Nadleśnictwa Resko.

Po przebudzeniu klępa z łoszakiem ruszyli w dalszą drogę.Dzięki współpracy tylu służb udało się uchronić te piękne zwierzęta oraz użytkowników drogi szybkiego ruchu przed tragedią.fot. Roman Janczyszyn

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Nadleśnictwo Resko łosie miejsce próby przejścia
Nadleśnictwo Resko łosie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe