Cztery miliony dla przedsiębiorców w Powiecie Gryfińskim

  • 17.04.2021, 20:21
  • Powiat Gryfiński
Cztery miliony dla przedsiębiorców w Powiecie Gryfińskim
Powiatowy Urząd Pracy w Gryfinie pomaga przedsiębiorcą i pracownikom Blisko cztery milionów trafiło do firm w ramach Tarczy Antykryzysowej

Tylko 4 dni robocze czekają przedsiębiorcy na wsparcie z rządowego programu wsparcia przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej w Powiecie Gryfińskim. Warunkiem otrzymania pomocy jest spełnienie kryteriów zapisanych w dokumentach ustawowych i złożenie poprawnie wypełnionego wniosku. 95 procent wpływających wniosków jest kompletnych i zostało pozytywnie rozpatrzonych.

Do Powiatowego Urzędy Pracy w Gryfinie od 01.01.2021 wpłynęło 677 wnioski o tzw. dotację branżową w ramach rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19 i 224 wnioski w ramach ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
Do 13.04.2021 r. rozpatrzonych zostało 95% złożonych wniosków w ramach dotacji branżowej; 90% złożonych wniosków zostało rozpatrzonych pozytywnie i uzyskało już dofinansowanie. Ok. 5% wniosków zostało rozpatrzonych negatywnie z uwagi na niespełnienie warunków ustawowych do przyznania dofinasowania. - To zadanie rządowe, które sprawnie realizują pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Gryfinie - mówi Ewa Dudar, wicestarosta gryfińska.

Poza Tarczą Antykryzysową Powiatowy Urząd Pracy w Gryfinie wykonuje działania sprzed pandemii. Obecnie dobiegają końca prace Komisji Oceny Wniosków przedsiębiorców zainteresowanych kształceniem ustawicznym swoich pracowników i swoim w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) a także przedsiębiorców, którzy zamierzają przyjąć osobę bezrobotną na staż. - Rozpoczął się także nabór wniosków od osób bezrobotnych o przyznanie jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Na start własnego biznesu będzie można otrzymać kwotę 22 000,00 zł - mówi Wojciech Konarski, starosta gryfiński.

Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy udzielają wszelkich informacji niezbędnych do skorzystania z pomocy.

Powiat Gryfiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe