Nowogard: Ścieżka rowerowa wokół jeziora na ukończeniu

  • 15.04.2021, 18:24
  • Redakcja
Nowogard: Ścieżka rowerowa wokół jeziora na ukończeniu
Burmistrz Robert Czapla prawie na bieżąco obserwuje postępy prac na ostatnim odcinku budowy ścieżki rowerowej wokół Jeziora Nowogardzkiego. We wtorek 13 kwietnia burmistrz taką lustrację przeprowadził w towarzystwie urzędników, radnych oraz wykonawcy inwestycji Michała Piotrowskiego z firmy TRANS-GRYF.

Przy tej okazji odbył się briefing prasowy w którym przekazano dobrą wiadomość dla mieszkańców z niecierpliwością oczekujących na zakończenie inwestycji.  Ni udało się zrealizować najbardziej optymistycznego wariantu, czyli ukończenia prac przed majówką ale  niestety zimowa auro z mrozem i obfitymi opadami mocno utrudniła wykonawcy prowadzenie prac ziemnych na szczęście już wyraźnie widać, że inwestycja wchodzi w końcową fazę i już niedługo będzie można swobodnie korzystać z tej, nie tylko rekreacyjnej trasy.   

Planowany termin zakończenia prac przypada w czerwcu i na chwilę obecną nie widać już żadnych zagrożeń  dla tego terminu. Przy okazji burmistrz przekazał informacje, że koszt inwestycji okazał się mniejszy od zakładanego i z pozyskanej kwoty zostały pieniądze których wystarczy   na wykonanie oświetlenia na prowadzącym przez las odcinku dzięki czemu będzie można ze ścieżki komfortowo korzystać także po zmroku – przetarg na tę inwestycję już został podpisany i jest szansa na jej realizację jeszcze w tym roku.  

Trasa wokół jeziora to spełnienie obietnicy  jaką złożył burmistrz Robert Czapla w reakcji na petycję z podpisami 3 tysięcy mieszkańców. Prace zaczęły się w 2014 roku i pomimo niechętnej postawy opozycyjnej wobec burmistrza części radnych, blokujących środki na ten cel, udało się jednak całość doprowadzić do końca – potrzebne środki gmina pozyskała z dotacji w ramach tzw. funduszy covidowych.

Warto przypomnieć, że kilka lat temu pod petycją w sprawie budowy ścieżki wokół Jeziora Nowogardzkiego złożono ponad 3 tysiące podpisów. Prace związane z realizacją tego postulatu rozpoczęte zostały już w 2014 roku, a wkrótce będą zakończone na dobre, za co gmina zapłaci 623 tys. zł (z czego większość pokryje dotacja z tzw. funduszy covidowych).

Kończenie tej inwestycji to warty podkreślenia przejaw determinacji Roberta Czapli w realizacji inwestycji najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców zarówno miasta jak i gminy Nowogard.

Redakcja

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe