Koncert Stanisława Soyki w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Bilety już w sprzedaży!

  • 15.04.2021, 22:30
  • Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Koncert Stanisława Soyki w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Bilety… Soyka Kwintet. fot Andrzej Wiktor Maly

Stanisław Soyka - wokalista, instrumentalista, kompozytor, jeden z najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej wystąpi na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Koncert zaplanowany jest na 24 lipca 2021 na godzinę 20:00. Bilety na wydarzenie (80zł) są już dostępne w sprzedaży online na http://bilety.zamek.szczecin.pl/

 

 

Podczas koncertu usłyszymy utwory z wydanego niedawno albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”, pieśni napisane do wierszy poetów polskich i nie tylko („Allegro ma non troppo” W. Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Cz. Miłosza, „Świat” L. Staffa, „Tylko brać” Agnieszki Osieckiej), klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów, jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

 

Soyka wypracował swój własny język muzyczny, jego styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Na koncie ma dziesiątki autorskich pieśni, skomponował także muzykę do wierszy wielu poetów polskich. Komponuje i śpiewa o miłości i o jej braku, o tęsknocie i spełnieniu. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

 

Na zamkowym dziedzińcu artysta wystąpi z zespołem SOYKA KWINTET. Towarzyszyć mu będą Przemek Greger na gitarze akustycznej, Marcin Lamch na gitarze basowej, syn Kuba Soyka na perkusji, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych.

SOYKA KWINTET stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów unikalną moc muzyki improwizowanej.

 

Maria Witkowska - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Soyka fot. Kuba Majerczyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe